RadioNewsLetter - Wydanie 878

Numer wysłany 2021-01-14
Drodzy czytelnicy,

Gdy po wydaniu ostatniego numery RNL, a było to 22 grudnia, poinformowałam członków redakcji, że mamy ferie do 13 stycznia każdy z nas wpadł w błogostan, bo wydawało nam się, że to szmat czasu. A tu proszę, jak z bicza strzelił.

Stęskniliśmy się za Wami i oto jesteśmy. Redakcja w komplecie.

Emila Wojciechowska z Radia Elka napisała, że gdy zaczęła się pandemia najpierw pomyśleli ‘O czym będziemy teraz mówić, skoro wszystko pozamykane, odwołane imprezy, nic się nie dzieje?’ Podobnie w tym samym czasie pomyślałam o naszej branży, ale moje obawy się nie potwierdziły, tak jak newsroomu z Radia Elka. Działo się więcej niż mogliśmy przewidzieć.

Ubiegły rok podsumował Leszek Kozioł, dla którego 2020 oznacza koniec pewnego rozdziału życia zawodowego. Ale jak optymistycznie stwierdził ‘Koniec oznacza zawsze początek czegoś nowego…’.

5 stycznia wystartowało Radio 357. Gratulujemy! Powinniście być dumnie z siebie. Zbudowaliście od zera nowe radio w 3 miesiące. Jak miło było usłyszeć ponownie znane głosy. Życzymy powodzenia!

Grupa Radiowa Agory czekała na decyzje UOKiK w sprawie przejęcia reszty udziałów w grupie Eurozet i w końcu się doczekała. Otrzymali zakaz przejęcia Eurozetu. Adam Fijałkowski mówi, że ‘zakazy połączeń są rzadkie, to pierwszy taki przypadek w Polsce od 10 lat’. Dlaczego? Przeczytajcie rozmowę z Adamem ‘Będziemy walczyć o decyzję opartą na faktach!

Zapraszam także do lektury stałych rubryk: Wojciech po tym co się stało 6 stycznia w Waszyngtonie czuje się jak zbity pies, Niedźwiedź twierdzi, że ja piekę wspaniałe serniki, Maruda cieszy się, że dzieci będą wiedziały, co to jest ulepienie bałwana, Szymon prosi Was o pomoc w wybraniu utworów do eliminacji ESC, Kinga prezentuje filmowy TOP TEN 2001 – 2020, a Agnieszka uważa, że ubiegły rok był dobrym rokiem pod względem muzycznym.

Życzę zdrowego, szczęśliwego i pomyślnego 2021!

Alina

Newsroom Radio Elka w czasie pandemii

Kiedy w marcu zapadły decyzje o tak zwanym pierwszym lockdownie, mocno obawialiśmy się, że odbije się on na naszej reporterskiej pracy. Wszystko pozamykane, odwołane wszystkie imprezy, koncerty, mecze... Co tu relacjonować? – myśleliśmy. O czym będziemy mówić? Tymczasem okazało się, że roboty wcale nie jest mniej, a wręcz przeciwnie: często narzekaliśmy, że roboty tyle, że nie wiadomo, w co najpierw ręce włożyć.

‘Będziemy walczyć o decyzję opartą na faktach!’ – rozmowa z Adamem Fijałkowskim, GRA

Powiedz proszę, tak po radiowemu, co jest prawdziwym powodem odmowy UOKiK w sprawie przejęcia przez Agorę Eurozetu?

Polityka. Już jak dwa lata temu kupiliśmy 40% Eurozetu, to była afera. Teraz PiS za wszelką cenę chciał zablokować tę transakcję, no i po 15 miesiącach wymyślili „sytuację zbliżoną do duopolu” na krajowym rynku reklamy, czyli 38,9% udziału RMF i 25,8% Agory.

Głos Niedźwiedzia

„Opadają mi ręce, jak liście…”. 40 lat temu tak śpiewała Krystyna Prońko. Gdybym umiał śpiewać to bym dziś zaśpiewał „opadają mi ręce i wszystko”. Nie umiem… Krysia ma urodziny 14 stycznia. Najlepszego! 40 lat temu piekła pyszne serniki. 45 lat temu Alina też piekła pyszne serniki. W Łodzi. Niszczyliśmy też wtedy dużo wina Sangria. Z pysznym wsadem owoców południowych. Mandarynki, banany i takie tam.