RadioNewsLetter - Wydanie 879

Numer wysłany 2021-01-22
Drodzy czytelnicy,

Są takie osoby, z którymi możemy nie widzieć się całe lata, a przy pierwszym ponownym kontakcie czujemy się tak jakbyśmy widzieli się wczoraj. Tak miałam z Krzysiem Łuszczewskim. Nie pamiętam dokładnie momentu poznania, ale był to okres, kiedy zaczął się tworzyć profesjonalny, komercyjny rynek radiowy w Polsce.

Branżowo mieliśmy mnóstwo kontaktów, bo Krzysiu angażował się w różne projekty i zawsze było o czym rozmawiać. Potem, gdy zaczął pracować w Polskim Radiu wsiąkł w techniczne sprawy i trochę zniknął z pola widzenia. Jakże byłam uradowana, gdy usłyszałam, że włączył się do budowania Radia Nowy Świat. Skontaktowaliśmy się po wielu latach i znowu było tak... jakbyśmy widzieli się wczoraj.

Piotr Zbroziński, który widział zaangażowanie i wszechstronność Krzysia w stawianiu radia od podstaw zrobił z Nim rozmowę do RNL, która jest w Top 10 najczęściej czytanych tekstów w 2020 roku.

Dwa dni temu rozmawialiśmy o Krzysiu i pomyślałam, że trzeba by Go namówić na rozmowę o programowaniu muzyki. W środę wieczorem otrzymałam wiadomość, że Krzysia zabrał covid.

Wciąż nie mogę w to uwierzyć.

Zdrowia życzę i serdecznie pozdrawiam

Alina

Głos Niedźwiedzia

Kiedy na początku lat 70 ubiegłego stulecia zacząłem słuchać American Top 40, to chyba nawet nie marzyłem, żeby kiedyś polecieć do Stanów Zjednoczonych. No bo jak? Kiedy na początku lat 80 zacząłem odwiedzać Ambasadę Amerykańską w Warszawie, żeby przeczytać Billboard i przegrać taśmy z nowościami amerykańskiej listy przebojów, Ameryka ciągle wydawała się nieosiągalna. Cud się wydarzył w 1987 roku.