RadioNewsLetter - Wydanie 882

Numer wysłany 2021-02-11
Drodzy czytelnicy,

Ci z Was, którzy są z nami od zarania, czyli prawie od początku istnienia RNL mogą pamiętać, że kiedyś prezentowaliśmy stacje zagraniczne, opisywaliśmy sytuacje nadawców w innych krajach i zapraszaliśmy więcej piszących spoza naszego rynku. Jednak zainteresowanie tego typu tekstami było małe i bez odzewu.

Dlaczego o tym pisze? Dzisiaj napisał do mnie kolega ze znanej stacji i zapytał, czy będzie w RNLu coś o nowej polskiej kwocie? ‘Bo fajnie, jakby był jakiś tekst, podsumowujący temat - tzn. dobrze, gdyby ktoś zrobił rozeznanie, jak to wygląda w innych krajach UE’. Z pewnością byłoby fajnie i myślę, że w przeszłości kilka razy o tym pisaliśmy, ale ja już się na to nie pisze. Nie potrafię z siebie wykrzesać wystarczającego entuzjazmu, ale gdyby ktoś miał aktualne dane i chciałby nam je zaprezentować, będzie bardzo mile widziany.

Czy mogę nie pisać o projekcie podatku solidarnościowego? Dziękuję. Robimy swoje.

Zapraszam do wydania nr 882! Jest rozmowa z Bartkiem Winczewskim, który po śmierci Krzysia Łuszczewskiego został szefem muzycznym Radia Nowy Świat, są badania ogólnopolskie i stałe rubryki. Cała redakcja zdrowa i oby tak dalej!

Życzę zdrowia i serdecznie pozdrawiam

Alina

Głos Niedźwiedzia

10 lutego 1971 roku ukazała się płyta „Tapestry” Carole King. 50 lat minęło… Nagrywana w styczniu w studiu, w którym nad albumem „Mud Slide Slim & the Blue Horizon” pracował James Taylor. Na obu płytach pojawiają się ci sami muzycy. Były takie czasy… James zachęcał Carole, żeby śpiewała swoje piosenki. Wcześniej pisała dla innych. W 1967 roku „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman” wylansowała Aretha Franklin.