RadioNewsLetter - Wydanie 885

Numer wysłany 2021-03-05
Drodzy czytelnicy,

Kolejna rozmowa w siedzibie RNL:
- Wiesz, że tutaj nikogo nie obchodzi, co się dzieje w radiu w Holandii?
- To nie o to chodzi. To jest o mnie i mojej pasji do radia - prawdziwego radia, takiego, które Cię dotyka.
- Mówię ci, nikt tego nie przeczyta.
- Moja kochano Alino, od kiedy nas to obchodzi! :) Ważny jest powód, dla którego o tym napisałem.

Jak zawsze dziękujemy naszym stałym współpracownikom, ale w tym tygodniu proszę także o przeczytanie i przemyślenie „Oświadczenie Związku Zawodowego Muzyków”. Zapisuję swoje komentarze do przyszłego tygodnia.

Zapraszam i serdecznie pozdrawiam

Cesco

Wizytówka: Małgorzata Kron – ex RDC

Dziennikarz, prezenter, autor

Po napisaniu pracy magisterskiej z Teatru Szajny / Teatr Studio /, zostałam przez Niego zatrudniona, jako pierwsza 'Szajnowska' magistrantka, czyli fachowa siła. Po trzech miesiącach uciekłam do radia wprost na egzamin. Udało się. Po szkoleniach rozlicznych m.in. na kartę mikrofonową, pilnego uczenia się wszystkiego radiowego, żeby nie być od nikogo zależną i wiedzieć, czego robić nie chcę, usiadłam przed mikrofonem i to było to ….

Głos Niedźwiedzia

A Marysia… 5 marca 1977 roku na topie Hot 100 Billboardu była piosenka w wykonaniu Barbry Streisand „Evergreen – Love Theme from „A Star is Born”. 3 tygodnie na pierwszym. Na drugim była wtedy „New Kid in Town” Eagles, a na 3 The Steve Miller Band „Fly Like An Eagle”. I komu to przeszkadzało? Wiem, takie były czasy, taka muzyka, taka lista. Teraz jest inaczej i przyznaję, że już od dawna nie zaglądam na Hot 100.