RadioNewsLetter - Wydanie 888

Numer wysłany 2021-04-01
Drodzy czytelnicy,

Numer 888! Może nawet bym nie zauważyła, gdyby nie jeden z czytelników, który napisał, że trzeba by jakoś podkreślić zwartość 8 w tym numerze RNL, bo wiadomo, że 8 jest uważana za bardzo szczęśliwą cyfrę. To dobrze, bo tak się szczęśliwie złożyło, że mamy aż trzy ósemki.

Proszę bardzo, ósemki działają. Czekałam dwa tygodnie na szczepienie i dzisiaj mnie wylosowano. W piątek mam wyznaczone szczepienie. Okazuje się, że w tym samym dniu będzie też szczepiony Niedźwiedź. Czysty przypadek, bo przecież nikt tego nie koordynował. Taki, nazwijmy to, szczęśliwy zbieg okoliczności :)

A co w RNL? O ósemkach ze wspomnieniami w tle. Tadeusz Żórawski jest związany z RNL od początku i regularnie wspierał nas fachową wiedzą. Zrobił ciekawe podsumowanie swoich teksów w połączeniu z branżowymi wspomnieniami, a ze zdjęcia zamieszczonego w tekście widzimy, że Tadziu miał pociąg do mikrofonu od dziecka :)

Zapraszam do lektury!

W imieniu redakcji życzymy zdrowych i spokojnych Świąt!

Alina

Wielkanocne porządki

Dostałem drugą dawkę Pfizera i jestem kuloodporny. Tak mi powiedziała pielęgniarka. Kazała zrobić zdjęcie karty zaszczepionego, a samą kartę wsadzić do paszportu, gdybym chciał wyruszyć w świat. Tylko nie wiem, dokąd. Wlazłem na internet i według najnowszych danych z otwartymi  rękami przyjmą mnie Albania, Białoruś, Bośnia-Hercegowina, Etiopia, Gruzja, Kosowo i parę innych bardziej lub mniej egzotycznych miejsc. Tak więc chyba jednak poczekam.

Głos Niedźwiedzia

Uważaj o czym marzysz… Bo może się spełnić. Kiedyś napisałem, że marzy mi się, żeby radio prowadzić z domu. Wciskam przewód w ścianę i mogę nadawać. To było chyba po wizycie w Chicago. Odwiedziłem Łucję, która nadawała ze studia domowego, kilkadziesiąt kilometrów od stacji radiowej. Był początek lat 90 ubiegłego stulecia. Dla mnie to wtedy był kosmos! Minęło 30 lat i mogę nadawać z domu… Wiadomo dlaczego. I to jest ta różnica.