RadioNewsLetter - Wydanie 890

Numer wysłany 2021-04-23
Drodzy czytelnicy,

Często jestem pytana, co sądzę o Radiu Nowy Świat i Radiu 357. Bez wgłębiania się w szczegóły odpowiadam, że jestem dumna z tego, że takie stacje powstały i dobrze prosperują. Należy też podkreślić, że za zrobienie tych stacji wzięły się osoby, które pracowały dotąd w mediach publicznych i nie musiały się martwić o podstawowe potrzeby broadcastingu. A zatem brawa dla Was!

A w RNL rozmowa z Edgarem Heinem, redaktorem programowym i porankowcem w studenckim Radiu Afera, które obchodzi w tym roku 50 lat. Edgar jest wspaniałym gawędziarzem, więc dużo o pracy w radiu studenckim dowiecie się z Jego opowieści. Zapraszam.

Zapraszam także do przeczytania wywiadu z uroczym Tomem Jonesem, którego fragmenty udostępnił nam Marcin Żyski z Radia Poznań.

I tak ogólnie zapraszam do lektury 890 numeru RNL.

Życzę zdrowia i serdecznie pozdrawiam

Alina

Głos Niedźwiedzia

Jim Steinman nie żyje. Zmarł trzy dni temu, miał 73 lata. Stworzył w 1977 roku album „Bat Out of Hell” Meat Loafa. Do dziś sprzedano płytę w nakładzie ponad 40 milionów egzemplarzy. Napisał dla Meat Loafa jeszcze kilka innych płyt i piosenek. Ale pewnie nie każdy wie, że Jego piosenki śpiewali tacy Artyści jak: Barbra Streisand, Celine Dion, Cher, Barry Manilow, Air Supply, czy nawet The Sisters Of Mercy.

Skutek uboczny

Pojechałem na plażę, żeby się rozerwać. Nie, nie, nie mam żadnych terrorystycznych tendencji. Plaża nawet podczas pandemii to jednak jakaś atrakcja. Zwłaszcza, że nie trzeba nosić maseczek, a dystans społeczny sam się zachowuje. Po drodze zajrzałem do winnicy Sanctuary Vineyards w Jarvisburgu, Północna Karolina. Był piękny zachód słońca, właściciel winnicy, John, pokrzykiwał na kilku opieszałych Latynosów rozładowujących skrzynki z winem, a ja popijałem świetnego Chardonneya i było mi dobrze.

Marcin Żyski poleca: Tom Jones - Surrounded by Time

Tom Jones wydający utwór, którego nie da się zagrać w prawie żadnym radiu? Nie licząc stricte rockowych, czy wręcz alternatywnych? To jedno z największych, muzycznych zaskoczeń tego roku. Mowa o "Talking Television Blues", pierwszym singlu promującym nowy album żywej legendy z Walii. Radio Poznań grało tylko w audycjach autorskich, późnym wieczorem, gdzie dopuszczalne są mroczne klimaty rodem z Radiohead.