RadioNewsLetter - Wydanie 890

Numer wysłany 2021-04-23
Drodzy czytelnicy,

Często jestem pytana, co sądzę o Radiu Nowy Świat i Radiu 357. Bez wgłębiania się w szczegóły odpowiadam, że jestem dumna z tego, że takie stacje powstały i dobrze prosperują. Należy też podkreślić, że za zrobienie tych stacji wzięły się osoby, które pracowały dotąd w mediach publicznych i nie musiały się martwić o podstawowe potrzeby broadcastingu. A zatem brawa dla Was!

A w RNL rozmowa z Edgarem Heinem, redaktorem programowym i porankowcem w studenckim Radiu Afera, które obchodzi w tym roku 50 lat. Edgar jest wspaniałym gawędziarzem, więc dużo o pracy w radiu studenckim dowiecie się z Jego opowieści. Zapraszam.

Zapraszam także do przeczytania wywiadu z uroczym Tomem Jonesem, którego fragmenty udostępnił nam Marcin Żyski z Radia Poznań.

I tak ogólnie zapraszam do lektury 890 numeru RNL.

Życzę zdrowia i serdecznie pozdrawiam

Alina

Marcin Żyski poleca: Tom Jones - Surrounded by Time

Tom Jones wydający utwór, którego nie da się zagrać w prawie żadnym radiu? Nie licząc stricte rockowych, czy wręcz alternatywnych? To jedno z największych, muzycznych zaskoczeń tego roku. Mowa o "Talking Television Blues", pierwszym singlu promującym nowy album żywej legendy z Walii. Radio Poznań grało tylko w audycjach autorskich, późnym wieczorem, gdzie dopuszczalne są mroczne klimaty rodem z Radiohead.

Skutek uboczny

Pojechałem na plażę, żeby się rozerwać. Nie, nie, nie mam żadnych terrorystycznych tendencji. Plaża nawet podczas pandemii to jednak jakaś atrakcja. Zwłaszcza, że nie trzeba nosić maseczek, a dystans społeczny sam się zachowuje. Po drodze zajrzałem do winnicy Sanctuary Vineyards w Jarvisburgu, Północna Karolina. Był piękny zachód słońca, właściciel winnicy, John, pokrzykiwał na kilku opieszałych Latynosów rozładowujących skrzynki z winem, a ja popijałem świetnego Chardonneya i było mi dobrze.

Głos Niedźwiedzia

Jim Steinman nie żyje. Zmarł trzy dni temu, miał 73 lata. Stworzył w 1977 roku album „Bat Out of Hell” Meat Loafa. Do dziś sprzedano płytę w nakładzie ponad 40 milionów egzemplarzy. Napisał dla Meat Loafa jeszcze kilka innych płyt i piosenek. Ale pewnie nie każdy wie, że Jego piosenki śpiewali tacy Artyści jak: Barbra Streisand, Celine Dion, Cher, Barry Manilow, Air Supply, czy nawet The Sisters Of Mercy.