RadioNewsLetter - Wydanie 891

Numer wysłany 2021-05-06
Drodzy czytelnicy,

W RNL z tego tygodnia są tylko dobre wiadomości!

Grzegorz Skwarek mówi ‘Jesteśmy za młodzi by umrzeć i nie za starzy na rock’a’rolla'. Marcin Wolniak pokazuje na swoim przykładzie, że radiowcy potrafią śpiewać. Nawet Niedźwiedź jest szczęśliwy, ponieważ maj jest Jego ulubionym miesiącem. Szymon uważa, że komunikacyjnie Holendrzy dają rade (co mnie podniosło na duchu). A Wojciech zrobił sobie serię zdjęć z kieliszkiem, więc będzie czym ilustrować jego zabawne teksty.

Jedynie u Marudy nie znalazłem nic pozytywnego… ale nie na darmo nazwaliśmy Ją Marudą!

Wypada jeszcze wspomnieć o tym, że w przyszłym tygodniu będziemy mieli fajnych gości i będą z tego spotkania kolejne dobre wiadomości w RNL.

Życzę zdrowia i serdecznie pozdrawiam

Cesco

Wizytówka: Marcin Wolniak – Radio PRL (Polish Radio London)

Moja przygoda z radiem zaczęła się od youtube. Wymyśliłem sobie format radiowego programu i zacząłem za pośrednictwem facebooka zapraszać gości (muzyczne i telewizyjne gwiazdy) i wrzucać wywiady w sieć. Później dostałem propozycję od Radia Sudety, żeby emitować to na antenie. Z czasem poszedłem na studia dziennikarskie na Uniwersytecie Opolskim, gdzie udzielałem się w studenckiej rozgłośni Radio Sygnały. Wówczas nawiązałem także współpracę z Radiem PRL, która trwa do dziś.

Głos Niedźwiedzia

Nie wiem o czym pisać, bo świat umiera, a ja tutaj „o pierdołach”. Ciągle jakoś nie mogę się z tym pogodzić, że mieliśmy już „prawie wszystko”, a potem tak pięknie i bezmyślnie to zniszczyliśmy. Nie jestem wróżem Markiem, ale coś mi się wydaje, że musimy się nauczyć z tym żyć. Ci, którzy się na tym znają mówią, że ta pandemia nie jest ostatnią, jaka nas dopadła. Następne są tuż za rogiem.