RadioNewsLetter - Wydanie 903

Numer wysłany 2021-09-30
Drodzy czytelnicy,

Jedna z ostatnich informacji, która się dobrze wpisuje w trend ‘produkujmy co się da jak najtaniej i jak najdalej’ dotyczy obecnych cen płyt winylowych. Rok temu można było kupić nową płytę za 17.50 Euro teraz za te samą płaci się nawet 50 Euro. Ekonomiści tłumaczą to tym, że zdrożał surowiec PVC, z którego robi się płyty, ale także podłogi. Zdrożał też karton, drożeje transport i w kolejce do zysków stoją także firmy fonograficzne.

Gdy się dobrze przyjrzymy rynkowi to takich zjawisk będzie coraz więcej… niestety.

Bez płyt można żyć, ale jak żyć bez rydzów? Obrodziły, nie można powiedzieć, ale większość jest robaczywa. I co teraz z powiedzeniem ‘zdrowy jak rydz’. Zresztą ‘zdrowy jak ryba’ też już się zdewaluowało.

Życzę zatem zdrowia i zapraszam do lektury RNL

alina

Zasłużony

Po 36 latach “ciężkiej” pracy przeszedłem na zasłużony. Nie chcę mówić odpoczynek, bo to mi się źle kojarzy. Jak w balladzie “Cztery mile za Warszawą”:”Siostra leży z lewej strony, z prawej Heniuś załatwiony, a ja w środku, ukojony, odpoczynek zasłużony! Tak więc nie będzie to odpoczynek, bo zawsze będę coś robił, dłubał, w czymś się babrał, coś psuł albo naprawiał. Żeby brzmiało to lepiej, będę nosił tytuł rudimentis secessit ad hominem.

Głos Niedźwiedzia

Są tacy Artyści, którzy od lat śpiewają „tę samą piosenkę” i jakoś wcale mi to nie przeszkadza. Nowy album Lindseya Buckinghama zawiera 10 nowych piosenek. Wszystkie gdzieś w pobliżu „Go Your Own Way” i „Trouble”. Wszystkie mi się podobają. I chyba tylko mnie… Płyta nie pojawiła się w Top 100 Billboardu, w Wielkiej Brytanii dotarła do 25 miejsca. Nic to, w radiu dobrze brzmią, będę po nie chętnie sięgał.