RadioNewsLetter - Wydanie 907

Numer wysłany 2021-11-11
Drodzy czytelnicy,

Wczoraj był smutny dzień dla radia publicznego w Polsce. Myślimy, że po raz pierwszy w historii, RadioTrack donosi, że w najnowszych danych słuchalności stacji ogólnopolskich, ponadregionalnych oraz sieci radiowych, w pierwszej piątce, nie ma programów Polskiego Radia. RMF Maxxx wyprzedził Jedynkę, która jest obecnie na 6 miejscu z zaledwie 4,2% udziałem. Trójka zajmuje 12. miejsce z 1,8%, a pozostałe dwie stacje Polskiego Radia są znacznie poniżej 1%.

W artykule „Opiniotwórczość, wiarygodność i słuchalność to nie są synonimy” Adam Rudawski analizuje, jak ten słaby udział w słuchalności można połączyć z byciem liderem „opiniotwórczości”, przegrywając przy tym wiarygodność. Polecamy, przeczytajcie!

Polecamy także nasze stałe rubryki: Wojciech wymienił wszelkie irytujące go zjawiska codzienności i doszedł do wniosku, że nie ma co ‘szukać dziury w całym’; Niedźwiedź ponownie doszedł do wniosku, że ‘czasy dziwne nastały’; Maruda schowała flagę, bo miała oczywisty powód, a Agnieszka ostatnio brylowała na gali French Touch la belle vie - dorocznym "święcie przyjaźni polsko-francuskiej, gdzie spotkała Carlę Bruni, Imany i Barbare Pravi.

Tomek Berezowski mobilizuje kolegów po fachu by spróbowali dokonania ‘automoderacji i ustalenia jednego poziomu audio w streamingu i aplikacjach stacji’; Kinga zastanawia się, czy można spokojnie oglądać filmy właśnie teraz, patrząc na to, co się dzieje wokół nas, a Szymon zadaje sobie pytanie, jaka byłaby piosenka Grzegorza Ciechowskiego opisująca nasz dzisiejszy patriotyzm?

Zapraszamy do lektury!

Redakcja RNL