RadioNewsLetter - Wydanie 909

Numer wysłany 2021-12-02
Drodzy czytelnicy,

Straszą, wszędzie straszą. Media straszą. Ludzie w kolejkach też. Wszystkim straszą, czasem się spełnia, ale częściej nie. Tym razem straszenie silnym wiatrem w okolicach polskiej siedziby redakcji RNL sprawdziło się doskonale. I tak nie możecie liczyć na tradycyjnego redakcyjnego wstępniaka, bo Alinę odcięło od tej części cywilizacji, która zależna jest od energii elektrycznej. Pisząca w zastępstwie Maruda, jak sami rozumiecie, niczym optymistycznym Was nie poczęstuje. Ale za to zapowie kolejną porcję wiadomości okołobranżowych i specjalny materiał poświęcony Witoldowi Odrobinie, którego pogrzeb odbył się w ostatni wtorek. Coraz mniej nas zostaje z legendarnych czasów, kiedy powstawały polskie media komercyjne. Warto chwilę się pochylić nad historią ludzi, którzy pracowali w tych pionierskich czasach.

Zapraszamy i serdecznie pozdrawiamy

Maruda

"Jesteście tacy, nierealni" - wspomnienie Witolda Odrobiny

Ciężko było się zebrać do napisania tego tekstu. Trudno uwierzyć, że Witka Odrobina nie ma już wśród nas, że nie usłyszę jego tubalnego głosu i pytania „co tam gościu potrzeba?”. 30 listopada mieliśmy razem poprowadzić szkolenie z występów przed kamerą i mikrofonem. Dzwoniłem do niego 18 listopada, aby mu jeszcze raz przypomnieć termin i przegadać jak to zrobimy. Nie odbierał. Teraz wiem, dlaczego.

Głos Niedźwiedzia

W grudniu większość piosenek brzmi w radiu świątecznie. Nie wierzycie? Proszę posłuchać „Thank You For Being a Friend” w wykonaniu Beverley Craven, Judie Tzuke, Julii Fordham i Rumer. W 2018 roku Bev, Judie i Julia nagrały piękny album „Woman To Woman”. Kto by je wcześniej połączył? Na tamtej płycie była piosenka „A Photo Every Christmas”. Od wtedy nie ma Świąt bez tego utworu, przynajmniej u mnie…