RadioNewsLetter - Wydanie 935

Numer wysłany 2022-10-27
Drodzy Czytelnicy,

Bardzo lubię poranny program w holenderskim NPO Radiu 2 w week-end. Prowadzi go DJ Jeroen van Inkel, który jest jednym z najbardziej znanych i wpływowych prezenterów radiowych od lat 80-tych. Zaczynał w pirackiej stacji Radio Nova, aby kilka lat później wylądować przed mikrofonem Radia Veronica. Może zaproszę Go kiedyś, aby napisał dla nas Wizytówkę :) Jest tego wart!

Jeroen bawi się cudownie dźwiękiem, ma pasujące do każdego słuchacza konkursy i ma też stałą rubrykę ‘pozytywne informacje mijającego tygodnia’. Z tymi newsami to prosty, ale jakże świetny pomysł. Szczególnie teraz, gdy tyle złych informacji do nas dociera z każdego zakątka świata.

Dlatego raduje mnie, że mamy w tym wydaniu RNL pozytywne teksty. Marcin Bąkiewicz z Antyradia opisał swój dobrze rockujący dzień, podkreślając, że ‘wielkim plusem mojej pracy jest to, że każdy dzień jest inny’, a Michał Figurski wspominając swoje radiowe życie przyznaje, że to ‘Staszek Tyczyński i jego sympatia i wiara w moje umiejętności dały mi pewność siebie i uświadomiły mi, że radio jest tym co kocham’.

Nasi stali redaktorzy też są pozytywni, więc zapraszam do lektury!

serdecznie pozdrawiam

alina

Prawie jak w kinie...

Do końca roku pozostały zaledwie dwa miesiące. Na mojej playliście pt. 2022 z ważnymi dla mnie muzycznymi premierami spod znaku filmu znajduje się ponad 70 utworów. Są to zarówno oryginalne tematy instrumentalne, jak i premierowe piosenki, które zrobiły na mnie wrażenie i które na koniec roku poddane zostaną finałowej selekcji. Dziś sięgam do jazzowej ballady, która bez wątpienia znajdzie się w czołówce mojego rankingu podsumowującego obecny rok.