RadioNewsLetter - Wydanie 936

Numer wysłany 2022-11-10
Drodzy Czytelnicy,

Pewnie nie jestem w tym odosobniona, ale myślę, że ten rok mija szybciej od poprzednich. Ledwo tydzień się zaczyna, a tu znowu sobota. Nie spotkałam przez ostatnie miesiące nikogo, kto by powiedział, że ma dużo czasu na swoje przyjemności, dystansuje się do rzeczywistości i spędza więcej czasu z najbliższymi. Na pewno tacy ludzie gdzieś są, ale nie wśród moich znajomych.

Ale doceniam bardzo tych, którzy pomimo nabrzmiałości zawodowych aktywności znajdują czas, aby napisać tekst do RNL. Brawo dla naszej małej redakcji i osób, które same z siebie dokładają się do kontentu tego portalu.

W tym wydaniu Rafał Freyer, zainspirowany tekstami w innych publikacjach, napisał artykuł o Radiu Zet, w którym spędził swoją radiową młodość, a teraz patrzy na ten okres trochę z wewnątrz, ale bardziej już z zewnątrz. Szczerze, rzeczowo i spokojnie.

Oczywiście jesteśmy zainteresowani losem Muzo FM, radia które będzie od nowego roku Eską Rock i tym, jak Grupa ZPR Media ustawi programowo lokalną stację w Warszawie. I najważniejsze, kto będzie programował te stacje, czyli jaki los czeka radiowców z Muzo, którzy jeszcze nie otrzymali wypowiedzeń, ale też propozycji zostania. Będziemy się dowiadywać...

A tym czasem zapraszam do lektury i serdecznie pozdrawiam

alina

Jeden dzień z życia Wojciecha Żórniaka

Poszedłem głosować. Obywatelski obowiązek i trochę strach przed końcem świata. Myślałem, że spotkam facetów w kamizelkach kuloodpornych, uzbrojonych po zęby samozwańczych sprawdzaczy przekrętów wyborczych. Nic z tych rzeczy. Przed lokalem w Gaithersburgu cisza, spokój. Był słoneczny ranek, ptaszki ćwierkały beztrosko nie zwiastując dramatycznych przeobrażeń społecznych. Oddałem głos. Dostałem nalepkę “I voted” i poszedłem na basen i siłownię.