RadioNewsLetter - Wydanie 938

Numer wysłany 2022-12-01
Drodzy Czytelnicy,

Nie oglądałam meczu Polska – Argentyna, bo nie chciałam się denerwować. Dzisiaj Belgia grała z Chorwacją i żałuje, że nie włączyli do swojej strategii ‘czuwania Bozi’, bo może by dali rade. Niestety, przegrali, a przecież to jest drużyna, która jeszcze nie tak dawno była w rankingu FIFA numerem jeden, a obecnie są na drugim miejscu tej listy.

Teraz czekam na mecz Holandia – USA i Polska – Francja. Zbyt wielkich oczekiwań nie mam, ale ja się nie znam… :)

A co w RNL?

Tym razem o radiu publicznym. Krzysztof Kurianiuk zastanawia się, czy w Polsce media publiczne są potrzebne? I czy obecny system mediów publicznych można nazwać publicznym?

Z tego co napisał wynurza się dosyć ponury obraz, nie tylko na teraz, ale też na przyszłość.

Natomiast zarządzający Polskim Radiem są zadowoleni, bo właśnie otrzymali badania za listopad opublikowane przez Krajowy Instytut Mediów, z których wynika, że ‘Polskie Radio ma 20 proc. udziału w rynku słuchalności, a to oznacza, że co piąty słuchacz radia spędza czas przy programach Polskiego Radia’.

Michał Janczura z Tok FM, którego prezentujemy w Wizytówce ubolewa nad stanem sektora publicznego. Napisał w ‘życzeniu dotyczącym radia’: ‘Jestem wychowany na Polskim Radiu i jestem przerażony tym co się dzieje. Marzy mi się, żeby w Polsce było publiczne, niezależne radio z prawdziwego zdarzenia’.

My też mamy takie marzenie.

Zapraszam do lektury i serdecznie pozdrawiam

alina

Głos Niedźwiedzia

Chyba jestem jakiś nienormalny. Nie kręci mnie piłka nożna. Tak mam… A komu będę kibicował, jeśli przejdziemy dalej i spotkamy się z drużyną Australii? W zasadzie nie jestem kibicem, więc nie ma sprawy… Choć czasem sobie zaśpiewam „Lewandowski, Lewandowski…”. Ale tylko czasem. Jak dobrze, że już zaraz zacznie się krótki sezon „piosenek z dzwoneczkami”. Artyści prześcigają się w ofertach.