RadioNewsLetter - Wydanie 940

Numer wysłany 2022-12-19
Drodzy Czytelnicy,

Jeżeli mamy w RNL podsumowanie muzyczne to znaczy, że Święta za pasem. ‘A jak to się stało, że nie było w tym roku listu do Świętego Mikołaja’ – zapytał stały czytelnik, który przygotował listę życzeń. Nie było listu, bo jak tu prosić o coś branżowego, gdy innym brakuje na podstawowe potrzeby życiowe. Ale nie ma strachu :)

Wyjęłam z ubiegłorocznego listu do Świętego Mikołaja, tak na wszelki wypadek, parę życzeń, które są ważne dla nas wszystkich:

'Święty Mikołaju, chciałbym Cię prosić, żebyś nam przyniósł lepsze zdrowie i więcej mądrości, niż w ubiegłym roku. I żeby nas w branży nie ubywało tak szybko, jak ostatnio. Co do reszty - myślę, że damy radę. Kto, jak nie my.'

Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Redakcja RNL

Maruda i 2022….

Maruda z lekkim zaskoczeniem popatrzyła w ostatni numer RNL-a z 2021. Zaskoczeniem, bo choć mijające miesiące przyniosły więcej złego niż dobrego, to jednak tekst nie stracił na aktualności, a życzenia wydają się dalej odpowiednie. W narastającym chaosie otaczającego świata spokój staje się wartością nadrzędną. I tego właśnie, świętego spokoju, Maruda życzy z całego serca. W spokoju i ciszy rodzą się bowiem najwartościowsze pomysły.

Prawie jak w kinie...

Zawsze w grudniu z przyjemnością układam playlisty z moimi ulubionymi tematami i piosenkami filmowymi na tę porę. Słucham ich przez cały miesiąc, również po świętach. Nie rozumiem dlaczego już 27 grudnia taka muzyka znika z dnia na dzień z anten radiowych. Choinki w naszych domach stoją przecież o wiele dłużej. Ale w tym roku (po paroletniej przerwie) wróciłam też do układania rankingu moich ulubionych piosenek filmowych mijającego roku. Poniżej pierwsza 10-tka. Oczywiście w stu procentach subiektywna.