RadioNewsLetter - Wydanie 949

Numer wysłany 2023-03-23
Drodzy Czytelnicy,

Liczna grupa naszych koleżanek i kolegów wybiera się w najbliższy week-end na konferencje Radiodays Europe, która tym razem odbędzie się w Pradze. Program jak zwykle pęka w szwach, więc będzie co wybierać. Najważniejsze są jednak osobiste spotkania. I dlatego bardzo żałujemy, że w tym roku nas tam nie będzie.

Korzystając z okazji zapraszamy uczestników RDE, aby pomyśleli o nas wszystkich, którzy nie pojadą do Pragi i przekazali nam wybrane wrażenia z pobytu na tym niezwykle interesującym wydarzeniu branżowym.

W RNL gościmy ponownie Serża Gagarina, radiowca z Ukrainy, z którym rok temu rozmawiał Rafał Freyer. W międzyczasie Serż wstąpił do wojska i w rozmowie z Rafałem opowiada nam o nowych doświadczeniach.

Kontynuując główny temat z ubiegłego tygodnia o etyce w mediach, w tym tygodniu Szymon Stellmaszyk pisze o „Akademii Równych Mediów"; po 948 numerach RNL udało się w końcu zaprosić Krzysztofa Dowgirda do "Wizytówki", a Wojciech Dalętka zaprasza nas wszystkich na swoje stoisko na RDE w Pradze.

Już nie możemy się doczekać relacji tych, którzy pojadą do Pragi!

Zapraszamy do lektury i serdecznie pozdrawiamy,

Redakcja

Prawie jak w kinie...

Oscary...Czy jestem zadowolona z wyników? Niekoniecznie, bo Wszystko wszędzie naraz to nie moja bajka. Istotą tego filmu jest chaos, który po prostu bardzo mnie zmęczył. Głównie ze względów percepcyjnych. Takie tempo montażu kojarzy mi się m.in. z filmami Olivera Stone’a. Jednak u niego takie podejście do materiału zdjęciowego zawsze było uzasadnione dramaturgicznie, a w przypadku oscarowego laureata odebrałam to jako przerost formy nad treścią.

Głos Niedźwiedzia

19 maja ukaże się 23 studyjna płyta grupy Yes. Będzie nosiła tytuł „Mirror to the Sky”. Tylko czy Yes to nadal Yes? Jon Davison jest wokalistą grupy od 2012 roku. Brzmi jak Jon Anderson… Kiedy kilka dni temu zaprezentowałem singlową zapowiedź albumu, piosenkę „Cut from the Stars”, słuchacz zapytał, czy w fachowej prasie pojawiło się ogłoszenie: „zespół rockowy szuka wokalisty, który ma podobny głos do głosu Jona Andersona”.

Odszedł Janusz Weiss. Dziennikarze i słuchacze wspominają współzałożyciela Radia ZET

Janusz Weiss nie żyje. Współzałożyciel Radia ZET i autor kultowej audycji „Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie” zmarł w wieku 74 lat. W sobotnie popołudnie na naszej antenie zaprezentowaliśmy wyjątkowy program specjalny. Legendarnego dziennikarza wspominali m.in. Marek Starybrat, Marzena Chełminiak, Wojciech Jagielski, Andrzej Morozowski, a także wierni słuchacze Radia ZET.