RadioNewsLetter - Wydanie 951

Numer wysłany 2023-04-06
Drodzy Czytelnicy,

Czas poprzedzający Wielkanoc jest dla niektórych okresem zastanowienia i refleksji nad wieloma sprawami. Nie tylko tymi ze sfery duchowej, ale także i zawodowej. Czy zdarza nam się myśleć nieraz o w swojej dziennikarskiej profesji, czy to co robimy jest ważne i komuś potrzebne? Czy swoją pracą czynimy komuś dobrze, czy też ważniejsza jest pogoń za informacją, gorącym tematem i kasą?

W czas wielkanocnych refleksji włącza się dziś w RNL wybitny filozof i etyk, człowiek wielkiej erudycji, niepokorny umysł i jednocześnie wspaniały kaznodzieja prof. dr hab. Alfred Wierzbicki z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, z którym o etyce dziennikarskiej; czy jest potrzebna, czy jeszcze ktoś stosuje w swojej pracy jej reguły, i o tym, że coraz częściej dziennikarze potrafią swoją działalnością wyrządzić zło drugiemu człowiekowi, rozmawia nasz wywiadowca Krzysztof Kurianiuk.

Krzysztof napisał także o powstającym radiu w Białymstoku, którego twórcami są: Krzysztof Pietrzak i Wojciech Kuczyński (ex Radio Jard). Dodajemy jeszcze jedną informacje z Białegostoku; na miejsce Wojciecha w Radiu Jard wybrano Macieja Dobrowolskiego.

Zapraszamy także do przeczytania relacji z Radiodays Europe oraz tekstów naszych stałych redaktorów, którzy dołączają do życzeń świątecznych.

Spokojnych i słonecznych Świąt!

serdecznie pozdrawiamy

Redakcja

W Białymstoku zagrało radio STOK.FM

Z pewną nieśmiałością - prawie niezauważenie - w białostockim eterze pojawiło się radio STOK FM. Stało się to 1 kwietnia. Większość słuchaczy szukających w swoich odbiornikach jakiejś dobrej muzy, trafiło - na częstotliwości 92,8 MHz - na zbitkę przebojów z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych okraszonych - co jakiś czas - czymś swojskim, czyli „Mam chusteczkę haftowaną” lub „Wiła wianki i rzucała je do falującej wody”.