RadioNewsLetter - Wydanie 956

Numer wysłany 2023-05-25
Drodzy czytelnicy,

Od ponad roku, za naszą wschodnią granicą, trwa wojna. Od pierwszego dnia napaści rosyjskich wojsk na Ukrainę polskie media szczegółowo informują, nie tylko o sytuacji na froncie, ale także o ludzkich tragediach spowodowanych rosyjską agresją. Miliony uciekinierów wojennych znalazło schronienie w Polsce. Pomagaliśmy w odruchu serca my wszyscy; prywatnie lub też poprzez różne fundacje i organizacje.

Dużą rolę w informowaniu i organizacji pomocy Ukraińcom odegrały polskie stacje radiowe i telewizyjne. Najbliżej, najbardziej obleganego przejścia granicznego w Medyce, znajduje się publiczne Radio Rzeszów. Interesowało nas jak ta rozgłośnia przedstawia wojnę w Ukrainie na swojej antenie.

Przez wiele miesięcy redakcja RNL z uwagą śledziła działania rzeszowskiej rozgłośni i pracę jej dziennikarzy. Interesowały nas przede wszystkim informacje - zarówno na antenie, jak i na stronie www - a także relacje reporterskie, reportaże i publicystyka dotyczące tematyki ukraińskiej. Wojny, uciekinierów, pomocy i obecnych polsko - ukraińskich relacji.

W dzisiejszym RNL przedstawiamy dość szczegółowy raport na ten temat. W historii naszego portalu to pierwsze takie tematyczne oraz szczegółowe opracowanie przygotowane przez wielu naszych korespondentów i ekspertów.

Jak nam to wyszło? Oceńcie sami.

Zapraszamy do lektury i serdecznie pozdrawiamy!

Redakcja