RadioNewsLetter - Wydanie 958

Numer wysłany 2023-06-15
Drodzy czytelnicy,

Gdy pytamy w Wizytówkach o ‘jedno życzenie dotyczące radia’ bardzo często odpowiedzi są takie same ‘żeby radio przetrwało’.

Ktoś może powiedzieć ‘i to mówią ludzie z branży’? Tak, to mówimy my, ludzie z branży, bo czujemy zagrożenia i nie chcemy doczekać czasów, gdy nasza działalność stanie się nieistotna.

Rafał Freyer konfrontuje nas z brutalną prawdą. Kiedy główne marki radiowe będą kontynuować obecną ścieżkę, nie ma powodu, aby radio - takie jakie znamy - przetrwało. Nie wierzycie mi? Przeczytajcie Temat Tygodnia.

Również w tym tygodniu: naszym gościem w Wizytówce jest Klaudia Pawlak, prezenterka Naszego Radia. Pojawiły się dwa artykuły naszego szalonego korespondenta z Białegostoku, Krzysztofa Kurianiuka, tym razem o książce oraz koncertach plenerowych. I oczywiście nasi stali współpracownicy, bez których my jako redakcja nie bylibyśmy nigdzie - również nieistotni :)

Ukazały się nowe badania słuchalności. Top 3: RMF, Radio Zet i Eska, z minimalnym spadkiem. Jedynym „dużym” zwycięzcą jest Radio Pogoda (+0,5). Rzuca się też w oczy absolutna nieistotność Trójki (1,9%) i Polskiego Radia 24 (1,1%). Te dwa ostatnie muszą mieć największy budżet na słuchacza...

Zapraszamy do lektury i serdecznie pozdrawiamy!

Cesco z redakcją

SKIBA – niedokończony blues

Długo czekali fani bluesa na tę biografię. Ukazała się w czterdziestą rocznicę śmierci legendarnego Skiby – czyli Ryszarda Skibińskiego, założyciela i wieloletniego lidera białostockiej Kasy Chorych. Autorzy reporterskiej opowieści o życiu, muzyce, organkach i nieznanych faktach z życia Ryśka - Marek Gąsiorowski i Robert Trusiak, napisali story, które wciąga i nie pozwala przerwać czytania na chwilę.