RadioNewsLetter - Wydanie 962

Numer wysłany 2023-08-24
Drodzy czytelnicy,

W tym tygodniu zaczynamy od cytatu: „Największą przewagą, jaką może wykorzystać lokalna stacja w walce konkurencyjnej z sieciami i ogólnopolskimi gigantami jest lokalność - znajomość specyfiki obszaru nadawania, możliwość szybkiej reakcji, dogłębna znajomość wydarzeń, miejsc i ludzi” – mówi Rafał Kurowski, redaktor naczelny Radia Piekary.

Powiedziałbym „Amen i dobranoc” – ale chciałbym dodać dwie rzeczy – cytując wypowiedź znajomej z zagranicy, o której z pewnością słyszeliście – i są one istotne także dla lokalnego radia.

1: „Nadaj temu znaczenie”. Możesz być tak lokalny, jak chcesz, ale kiedy to, co mówisz, nie łączy się emocjonalnie z twoimi słuchaczami, lepiej byłoby, gdybyś puścił piosenkę Beatlesów (żeby swobodnie zacytować guru polskiego radia).

2: „Nigdy nie bądź nudny”. Jeszcze ważniejsze – i być może najtrudniejsze do zrealizowania.

I to powiedziawszy zostawiam Was z RNL962 – miłej lektury i cieszcie się latem!

Serdecznie pozdrawiam

Cesco

Steel City

Pittsburgh. Tego miasta nie było na mojej liście “must see”, ale zostaliśmy zaproszeni na tak zwany “baby shower”, czyli obsypywanie prezentami kobiety brzemiennej. Alternatywna polska nazwa to “bociankowe”, damska wersja “pępkowego”, które świętują do nieprzytomności świeżo upieczeni ojcowie. Nie byłem zaproszony oficjalnie, bo według amerykańskich zwyczajów baby shower to impreza wyłącznie dla pań. Pojechałem w charakterze kierowcy.