RadioNewsLetter - Wydanie 984

Numer wysłany 2024-04-26-
Drodzy czytelnicy,

Po tekście technicznym Piotra Zbrozińskiego, z którego zadowolenie wyraziła liczna grupa entuzjastów nowoczesności w radiofonii, w tym tygodniu mamy rozważania na temat Listy Przebojów w Trójce. Rozważania ciekawie opisuje Marcin ‘DJ Cinek’ Marzec, którego w redakcji nazywamy ‘przemawiający zagadkami’ :)

Cinka zadziwiła informacja o tym, że Trójka zamierza zamknąć nieistniejącą listę przebojów, po to by ją na nowo otworzyć. To znaczy ponoć nie tę samą, tylko inną, ale w tym samym miejscu co tamte. W toku konsultacji okazało się, że nie tylko on ma roztrojenie jaźni. Ale nie uprzedzajmy zdarzeń...

Zapraszamy do lektury nowego wydania, a my zasiadamy przed telewizorem, gdzie właśnie rozpoczął się drugi półfinał konkursu Eurowizji.

serdecznie pozdrawiam

Alina z redakcją

Głos Niedźwiedzia

Miałem napisać, że irytuje mnie psucie znanych piosenek w słabo wymyślonych reklamach, ale co to kogo obchodzi? Kasa się liczy… Czy ktoś pamięta „Mad About the Boy” Dinah Washington w reklamie jeansów? To było mistrzostwo… Było. Miałem napisać, że to nie jest możliwe, że w niemieckich filmach i serialach legalnie słychać muzykę The Beatles, U2, Madonny, Fleetwood Mac, Zbigniewa Preisnera… Ale kto ogląda niemieckie seriale?

Poranny blues

Zbudziłem się rano i czuję, że coś nie tak.  Szyja sztywna, obolałe barki. Nie mogę kręcić głową. A już było tak dobrze. Jednak syndrom SKS znów dał znać o sobie. Pozwolił mi trochę odetchnąć, a potem łubudu. Smutek mnie ogarnął całościowo i żyć mi się odechciało. Aż do momentu kiedy przez przypadek natrafiłem na teledysk Chorwata o scenicznej ksywie Baby Lasagna (Lazaniątko), typowanego na zwycięzcę tegorocznego Eurovision.