RadioNewsLetter - Wydanie 988

Numer wysłany 2024-07-04-
Drodzy czytelnicy,

Gorąco minęło, więc zabraliśmy się do wydania nowego RNL, z numerem 988! Pamiętam jak dziś, że kiedyś postanowiliśmy zakończyć naszą działalność wydawniczą wraz z ukazaniem się numeru 500. I nic z tego nie wyszło. A tu za kilkanaście tygodni ukaże się 1000 wydanie… jakby na to nie spojrzeć, pokusa jest ogromna :-)

Ale do rzeczy. W tym wydaniu Tadeusz Żórawski podpowiada rzecz z pozoru oczywistą - jak pozyskać klientów dla radia. Dobre rady są zawsze bezcenne i nawet, gdy się nam wydaje, że po tylu latach w branży wiemy już wszystko to powiedzmy sobie szczerze - nie wiemy.

Z nowości: nasz kolega Adam Szuraj prezentuje się w Wizytówce. Wydaje mi się, że jest pierwszym realizatorem dźwięku, który też udziela się na antenie. Mam na myśli cykl ‘Wizytówka’, a nie sytuacje w krajowej branży radiowej.

Zapraszamy do lektury i serdecznie pozdrawiamy

Alina z redakcją

Maruda i rozważania o …systemie….

Systemie funkcjonowania mediów, filmowców, ludzi kultury. Marudę przeraża nieustająco fakt, że większość ludzi pracujących albo, co gorsza, chcących to robić w wyżej wymienionych branżach nie ma zielonego pojęcia kto i dlaczego będzie im wypłacał wynagrodzenie. Przewijający się ostatnio temat majątku Stowarzyszenia Filmowców Polskich, a właściwie zarządzania kasą tej organizacji pokazał to dobitnie. Dlaczego Marudę to martwi?