RNL 3.0 – RadioNewsLetter.pl

Witamy!

RadioNewsLetter.pl jest platformą przeznaczoną dla profesjonalistów z branży radiowej.

Co tydzień RNL powstaje dzięki entuzjastycznej współpracy z kilkoma reprezentantami radiowego środowiska. Publikujemy najnowsze informacje z radia i branży muzycznej. Przedstawiamy doświadczonych radiowców polskich i zagranicznych. Prezentujemy porady konsultantów i opinie profesjonalistów z branży. Co miesiąc zamieszczamy najnowsze wyniki Radio Tracka. W RNL znajduje się aktualna lista singli proponowanych stacjom do grania oraz cotygodniowe nowości włączane na playlisty. Piszemy o tym, co jest ważne dla radia w Polsce, ale także informujemy czytelników o trendach programowych i najważniejszych wydarzeniach na świecie.

Subskrypcja i dostęp do portalu są darmowe dla tych osób z branży, które wypełniły poprawnie kwestionariusz. Od subskrybentów oczekujemy także aktywnego uczestnictwa w tworzeniu RNL poprzez dostarczania artykułów, komentarzy i uczestnictwa w forach dyskusyjnych.

Prośby o subskrypcję osób spoza branży, także tych, które kochają radio nie będą honorowane.

Użyj Załóż konto, aby zgłosić się po subskrypcję

Trzy dni radiowego zasłuchania w Tykocinie

Królewskie miasteczko Tykocin nad Narwią, przez trzy czerwcowe dni - od 8 do 10 czerwca - po raz kolejny stało się stolicą polskiego reportażu radiowego. Ponad trzydziestu reportażystów z rozgłośni regionalnych Polskiego Radia oraz programów centralnych PR, zjechało do tykocińskiego Alumnatu, żeby słuchać, dyskutować i spierać się o to, czym jest dziś opowieść dźwiękowa i gdzie biegnie granica między reportażem a modnym ostatnio podcastem.

W Polskim Radiu Białystok premiera słuchowiska o dziewczynie, która uciekła z Wasilkowa 

Miała piękne, hipnotyzujące spojrzenie i odwagę, której zazdrościły jej pokolenia. Sonia Najman z Wasilkowa koło Białegostoku porzuciła konserwatywny dom, zaaranżowane małżeństwo - całą przyszłość, jaką zaplanował dla niej ojciec i wyjechała do Warszawy po własne życie. Świat zapamiętał ją jako Norę Ney, 'polską Gretę Garbo'.

Głos Niedźwiedzia

Od czwartku do czwartku nie było mnie w radiu. Dziś Słuchacz zapytał, jak się czuję z tym, że byłem na wagarach? No cóż… będę na nich latem coraz częściej. Bo lubię… Miłków, Jakuszyce, Szklarska Poręba, Śnieżka, Samotnia, Orle, Izera, Chatka Górzystów, Przesieka. Było intensywnie, ale jeszcze daję radę! Tydzień bez telewizji, tydzień z muzyką ulubioną. Cudownie… Zdjęcia pojawią się oczywiście na blogu.

Świeży powiew

Właśnie dotarłem do Berlina razem z załogą “Rudego” i mogę wreszcie odpocząć. Co prawda nie zajęło mi to paru lat, jak pancernym z naszego eksportowego czołgu, ale te 21 odcinków to też jakiś wysiłek. Jak trafiłem do załogi? Błądząc po YouTubie natknąłem się przez przypadek na “Czterech pancernych i psa” i postanowiłem na chwilę zapomnieć o rosnącej inflacji, cenach benzyny i biletów lotniczych tudzież o statkach uwięzionych w cieśninie Ormuz. 

 

Nadesłane do redakcji