RNL Poleca – RNL 3.0

Artykuły, które dotyczą tematu: RNL Poleca

‘Mój dzień z Melo’ – Małgorzata Kościelniak, Meloradio

Korytarz się nie kończy, ale piosenka tak. Zaczynam biec. Ściany obwieszone obrazami ciągną się jak guma do żucia. Drzwi na końcu korytarza oddalają się coraz bardziej. Skaczę. Udaje się. Przeleciałam kilka metrów. Wpadam do studia. Chwytam płyty. Staram się wepchnąć jedną do odtwarzacza, ale jest miękka. Jest obła i leje mi się przez palce jak surowy naleśnik. Wciskam tę masę na siłę w otwór, wypływa bokami. Na antenie pulsuje CISZA...

IBC 2022 - RAI odzyskany

Amsterdam RAI to jedno z największych centrów wystawienniczych w Holandii. Bez mała sto tysięcy metrów kwadratowych odwiedzanych przez profesjonalistów mediów elektronicznych od 1992 roku. Coroczne spotkania branżowe przerwało wiadomo co aż na trzy lata. Dlatego mojej kolejnej wizycie na IBC towarzyszyła niepewność, jak przemysł służący tworzeniu i dostarczaniu treści medialnych zniósł pandemię i czy po przerwie zobaczymy na IBC coś nowego?

Dzień z życia prezenterki: Agnieszka Szydłowska - newonce radio

Jeżeli wiem coś na pewno - po tych wszystkich latach spędzonych przy mikrofonie - to jest to pewność, że podstawą tej roboty jest nieustanne bycie w ruchu. I nie mam tu na myśli porannego biegania czy innych ćwiczeń - chociaż to też się przydaje. Chodzi mi o ciekawość świata, ludzi, nowości technologicznych, chodzi mi o ruch w głowie. Lata temu obiecałam sobie, że kiedy poczuję ochotę by powiedzieć na antenie zdanie w stylu „oj kiedyś to była muzyka, dzisiejsza się nie umywa” to zrezygnuję. Teraz biorę was na świadków.

Co my wiemy o radiu…

Tytuł trochę przewrotny, bowiem w założeniu skierowany do czytelników branżowego portalu, dla których robienie radia to chleb powszedni. Nie wszyscy jednak myślą o radiu tak jak my sobie to wyobrażamy. Często rozmawiam o mediach ze studentami pewnej publicznej uczelni artystycznej i widzę, że większość z nich nie wie, jak one funkcjonują. W sumie dla pokolenia streamingu nie jest to niczym dziwnym.