RadioNewsLetter - Wydanie 973

Numer wysłany 2024-01-18-
Drodzy czytelnicy,

Nasza redakcja miała długie ferie zimowe, ale takie były nam potrzebne. Czy odpoczęliśmy? Trudno powiedzieć, bo zawsze coś. W mediach zaczęły się zmiany i oby wyszły na dobre. Tego wszystkim życzymy.

Co w RNL? Krzysztof Kurianiuk nie widzi jednak zapowiadanych zmian w mediach zbyt optymistycznie. Uważa, że ‘politycy już dawno temu poczuli siłę mediów elektronicznych i nigdy ich nikomu nie oddadzą, bo radio i telewizja zawsze będą im potrzebne do lansu’. Zapraszam do przeczytania tekstu Jego autorstwa ‘Wielkie zdyganie w radiach wojewódzkich’.

Zaskoczeniem była i …nie była nominacja Agnieszki Szydłowskiej na dyrektorkę Programu Trzeciego. Najpierw były plotki i domysły, aż dzisiaj Polskie Radio z radością poinformowało, że ‘ta decyzja, to pierwszy krok do odbudowy Trójki’. Trzymamy kciuki za Agnieszkę i za każdego w Polskim Radiu, kto wierzy w niezależne media publiczne.

Mamy też dla Was stałe rubryki, wizytówkę z młodym radiowcem z Radia Kolor i rozmowę o książce, w której jest opisana historia Radia Leliwa.

Zapraszam i serdecznie pozdrawiam

Alina

Krajowe Preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2024

Będzie wybór wewnętrzny z otwartym naborem. I dobrze! Zamieszanie z ubiegłego roku, w tym tocząca się sprawa w kwestii braku transparentności przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, powinna być nauczką dla kolejnych decydentów i ludzi z branży. Tym razem decyzja będzie składową ocen profesjonalnej i niezależnej Komisji. Zgłoszeń nie powinno brakować, bo Eurowizja jest świetną odskocznią. Czas do 2 lutego.