RadioNewsLetter - Wydanie 975

Numer wysłany 2024-02-02-
Drodzy czytelnicy,

Kto to teraz pamięta, ale od czego jest domowe archiwum! Sprawdziłam i okazuje się, że pierwszy numer RNL ukazał się 4 kwietnia 2000 roku! Wydaje mi się, że w week-endy się jeszcze nie wydawaliśmy, a przynajmniej nie robiliśmy tego przez ostatnie 20 lat :-)

A zatem dzisiaj ‘debiutujemy’!

W tym wydaniu mamy pozytywnych mężczyzn. Paweł Sołtys z Radia 357 w ‘Noworocznych przemyśleniach’ podsumowuje działalność stacji, która 5 stycznia skończyła 3 lata i ma się bardzo dobrze. Ciekawe będzie, czy i ilu byłych Trójkowiczów zdecyduje się na powrót do Polskiego Radia, ale tu nie ma żadnego przyspieszenia. Chociaż jak słyszę domysły krążą, ale wciąż wyssane z palca…

I możemy powiedzieć, że stała się rzecz niesłychana! Jeden z najpopularniejszych obecnie ludzi w Polsce, marszałek Sejmu Szymon Hołownia odwiedzając swoje rodzinne miasto Białystok wstąpił też do Radia Akadera - akademickiej rozgłośni Politechniki Białostockiej.

Zapytacie ‘A któż Go tam zaprosił?’ Otóż ten sam człowiek, który 27 lat temu zaprosił młodziutkiego Szymona Hołownię do pracy w Polskim Radiu Białystok, czyli Krzysztof Kurianiuk, obecnie DP Radia Akadera.

Panowie powspominali na antenie dawne czasy, ale także porozmawiali o kondycji polskiego dziennikarstwa i drodze niezwykłej kariery medialnej Szymona, która rozpoczęła się właśnie w radiu.

Dziś, w weekendowym wydaniu RNL fragment tej akaderowej rozmowy z marszałkiem Szymonem Hołownią, który uważa, że w polskim dziennikarstwie dzieje się źle, ale jest przekonany, że z czasem dziennikarstwo się odrodzi.

Zapraszają do lektury także nasi stali redaktorzy: Agnieszka, Kinga, Maruda, Marek, Szymon oraz Wojciech.

Serdecznie pozdrawiam

Alina