Management stacji – RNL 3.0

Artykuły, które dotyczą tematu: Management stacji

Wszystkie strachy Radia ZET

W ostatnim czasie przez media przetoczyły się różne artykuły i wypowiedzi ekspertów na temat aktualnych wyników słuchalności Radia ZET. Posypały się teorie, dlaczego tak się stało i jakie są źródła tej “zapaści.” Wiele z tych teorii ma sens. Z drugiej strony pojawili się “pożal się Boże” medioznawcy lub dziennikarze, którzy “pletli trzy po trzy” nie mając pojęcia o tym, czym w ogóle jest nowoczesne radio.

Panie Czabański, bez zawodowców nie będzie sukcesu

Już raz Krzysztof Czabański wprowadził nieporządek do Polskiego Radia, gdy zarządzał nim za czasów pierwszych rządów PiSu, a teraz robi to ponownie, tym razem działając zza kulis. Jednym z głównych powodów, dla których ponownie mu się nie udaje, jest to, że nie zatrudnia ludzi, którzy znają się lepiej od niego na zarządzaniu stacjami radiowymi. Nazwijmy ich ‘zawodowcami’.

Klasyczny ‘clusterfuck’ w 3 aktach

Od ostatniego weekendu byliśmy świadkmi samozniszczenia stacji radiowej o niegdyś ikonicznym statusie. Mimo, że wciąż możliwe były różne sposoby wyjścia z sytuacji, to żadna z osób mających władzę by to uczynić, nie zdecydowała się na to, by cofnąć się o krok i powiedzieć NIE. Zamiast tego, osoby te zdecydowały się, by ślepo atakować, ponosząc - jako oczywiste w tej sytuacji - dodatkowe straty.

Covid-19 & Radio – „Dzięki, że jesteście!”

Nikt nie był na to przygotowany. Jak zatem radzą sobie stacje radiowe w zupełnie nowej sytuacji, gdy pracownicy muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa, gdy trzeba zachować dystans i ograniczyć kontakty do minimum.
Odpowiadają: Marcin Marzec, Akademickie Radio Centrum Lublin; Andrzej Matuszyński, Eurozet; Adam Fijałkowski, Grupa Radiowa Agory; Arek Wojciechowski, Radio Elka oraz Łukasz Suda, Radio Kolor.