RadioNewsLetter - Wydanie 980

Numer wysłany 2024-03-21-
Drodzy czytelnicy,

Nadszedł dobry moment, aby wreszcie wyznać Wam moje marzenie radiowe. Bardzo bym chciała, żebyśmy mieli ogólnopolską stacje muzyczną w ofercie Polskiego Radia. Taką jak mają Brytyjczycy, Holendrzy, Szwedzi czy Niemcy…

Paweł Zegarłowicz, były dyrektor Trójki też miał podobne marzenie, a nawet szersze. W 1997 roku docelowo miała powstać Trójka Music i Trójka News&Talk, ale jak wiemy nic z tego nie wyszło.

Myślę, że zaproszę Pawła do rozmowy na ten temat i dowiemy się więcej.

Ok, a kto był na konferencji RadioDays Europe ręka do góry! Brawo. Tak na oko widzę około 15 osób. My nie dojechaliśmy, bo nie mieliśmy z kim zostawić psa. Żartuję... ale tylko trochę :)

Próbowałam ‘umotywować’ kilka osób do napisania relacji z RDE, ale większość uczestników nie ma na to czasu. Nie, że dla nas nie mają. Ogólnie nie mają :)

Dlatego tak bardzo dziękuje Tomkowi Dykiertowi, że znalazł dla nas czas, pomimo że był na stoisku RCS i miał mnóstwo spotkań, nie tylko biznesowych. W następnym wydaniu RNL relacje z Monachium napisze Zuza Pawlak z Radia Luz.

Redakcja w komplecie, więc zapraszam do lektury i serdecznie pozdrawiam

Alina

Teksański klincz

Piosenka “Texas Hold’Em”, jeden z dwóch pierwszych singli promujących ósmy album studyjny Beyonce, od pięciu tygodni okupuje pierwsze miejsce listy Billboard Hot Country. Tym samym pani Knowles - Carter dostąpiła zaszczytu dotarcia do szczytu tej listy jako pierwsza w historii murzyńska wokalistka. Osobiście nie przepadam za muzyką amerykańskich krowiarzy, ale piosenki wysłuchałem, teledyski dwa obejrzałem i mam pojęcie.