RadioNewsLetter - Wydanie 421

Numer wysłany 2009-07-29

Drodzy czytelnicy, Właśnie się zarejestrowaliśmy na IBC w Amsterdamie. Czy ktoś z Was jedzie? Może w końcu tam się spotkamy... Zapraszam do lektury i serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Roman Matysik - Planeta FM

Szef muzyczny, prezenter

Zaczęło się w szkole podstawowej. Prowadziłem wtedy radiowęzeł... to było coś! Później była długa przerwa, aż do momentu kiedy trafiłem do nieistniejącego już Radia Fan w Knurowie. Na początku jak chyba każdy kręciłem się po stacji, sprzątałem płyty i przyglądałem się 'panom redaktorom'. Widać nie naraziłem się za bardzo, bo szybko trafiłem na antenę. Jak w każdej małej stacji robiło się wszystko, więc miałem okazję być reporterem, prezenterem, producentem dźwięków, handlowcem a skończyłem jako człowiek od playlisty. Wtedy już mnie mniej lubili... zegary, automat do emisji i te sprawy;-)

Głos Niedźwiedzia

Miło czasem uciec od nowoczesności i zaszyć się gdzieś na końcu świata. Tak miałem przez ostatnich kilka dni. Bez zasięgu, bez internetu, bez możliwości naładowania baterii do aparatu, a piwo i wino od 17 do kupienia w stołówce. Czułem się trochę jak na obozie harcerskim. Wieczorem, znaczy po zachodzie słońca wszyscy przy ognisku (jakby nam było mało gorącego słońca), wszyscy się pozdrawiają, każdy dostaje to samo na śniadanie, lunch, kolacje...

Ćwiara jakkolwiek miałoby to zabrzmieć

'... rok nie wyrok...' – tak mawiają moi znajomi z Zakładu Karnego na warszawskim Mokotowie, z którymi spotykam się regularnie od 19 już lat, jeżeli tylko mam wolną sobotę. To jest informacja dla tych, którzy nie wiedzą, że za murami wiezienia są też ludzie, którzy leczą się z różnych uzależnień.
Ano właśnie – minął rok i 26 lipca zrobiłem 250 Wieczorne Rozmowy w Antyradiu. I jak zawsze w takich momentach, nie zawiedli ANTYFANI – znowu dostałem wspaniały tort, laudację na czerpanym papierze i dodatkowo michę ruskich pierogów!!!