RadioNewsLetter - Wydanie 251

Numer wysłany 2005-10-05

Tylko dobrze głosujcie, bo przyszłość naszej branży jest też w Waszych rękach! Miłej lektury.

Wizytówka: Przemek Thiele - Radio Szczecin

Szef muzyczny, prezenter w paśmie przedpołudniowym, prowadzę także cotygodniową listę przebojów (ostatnio notowanie 748), od 1993 roku audycję muzyczną 'Grzmoty', gdzie propaguję hałasy różnorakie, niekiedy tworzę programy w wieczornym paśmie autorskim, a także zajmuję się ogólnie pojętą produkcją dźwiękową.

Od 1985 praca w Akademickim Radiu Pomorze – pierwsze audycje, nauka rzemiosła radiowego, realizacja dźwięku, praca w studiu nagraniowym.

Świat według njsurumu...

Boże, ten znowu o polityce. Cóż poradzić, taką mamy jesień, że nawet na wysypiskach śmieci trwa kampania wyborcza. Choć w polskich warunkach te słowa są mocno naciągane, bo co to za kampania, kiedy dwie prezydenckie maskotki zamiast z wyborcami rozmawiają przez kamery z konkurentami. Przecież Donald, choćby nie wiem jak się naprężał, nie przekona do siebie Lecha, i odwrotnie. To nas powinni uświadamiać. O swojej przewadze - jeśli jest, o racji - jeśli ją mają, o wizji - jeśli posiadają.

Jeszcze takiego radia nie było!

We wrześniu 2005 roku powstało zupełnie nowe innowacyjne radio internetowe - Radio Stylo. Już w pierwszym miesiącu jego działalności ma ponad 10.000 osób słuchających.

Radio Stylo jest teraz na ustach wszystkich klubowiczów. To radio powstało z myślą właśnie o nich, o tych ludziach, którzy czują się dobrze w rytmach muzyki dance, house, lounge - setów Rogera Sancheza, Davida Guetta, Juniora Jacka i innych.

Radio Kampus nadaje

Warszawa, 29 września 2005r.

Regularną działalność rozpoczyna Radio Kampus, pierwsza koncesjonowana, warszawska rozgłośnia akademicka. Program można odbierać na częstotliwości 97,1 FM.

17 lutego 2005 r. Uniwersytet Warszawski otrzymał pozwolenie na uruchomienie Radia Kampus. Uczelnia jest także właścicielem koncesji (nr 316/2005-R), przyznawanej przez KRRiT. Patronat nad Radiem objęły również: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej oraz Wyższa Szkoła Humanistyczna w Pułtusku.