RadioNewsLetter - Wydanie 255

Numer wysłany 2005-11-16

Wakacje minęły jak z bicza strzelił. Zresztą trochę Wam o tym napisałam. Miłej lektury!

Blues Corner 123

Wraz z ukazaniem się na DVD filmu Martina Scorsese No Direction Home (Paramount) i towarzyszącego mu soundtracka (Sony-Legacy) oraz pamiętników Dylana Chronicles: Volume One (Simon & Schuster) ruszyła fala recenzji, esejów i innych wypracowań. Kolorowe magazyny i czarnobiałe gazety piórami swych oświeconych redaktorów publikują peany na cześć jednego z najważniejszych artystów w historii pop kultury, a muzyki współczesnej w szczególności. I pięknie, i bardzo dobrze! Gorzej z powierzchownością i wiarygodnością tych tekstów.

Świat według njusrumu...

Państwa też tak trzyma? To, że ciężko nie mówić o polityce. Nie? A mnie strasznie. Ale zaczynam się przekonywać do złodziei Księżyca. Im dalej w las, tym bardziej widać jacy są naprawdę.

Dotąd kiedy ktoś mówił, że zachowują się jak więzienni klawisze, że są nieobliczalni, zawzięci jak kamieniarze, że albo ktoś jest z nimi, albo go nie ma dopowiadano, że to pozy na wybory. Że chcą pokazać jacy to są bezkompromisowi w gromieniu patologii, potem się ucywilizują. Guzik prawda.