RadioNewsLetter - Wydanie 256

Numer wysłany 2005-11-23

Otrzymaliśmy list, w którym nas zapytano, dlaczego RNL nie jest wydawany w systemie dziennym? A mnie się wydaje, że dobrze jest jak jest. Poczytajcie i sami się przekonacie. Miłej lektury.

Wizytówka: Piotr Łęgowski - Radio Plus (Ad.point)

DP sieci, także DJ poranny

Radio pochłonęło mnie bez reszty na studiach, kiedy jeszcze jako niedoszły inżynier z wypiekami na twarzy przychodziłem na programy Piotrka Gabryjelskiego w Akademickiej Rozgłośni Radiowej Radiu Akadera.

Piotr był moim pierwszym mistrzem, a muzyka którą prezentował..., ech czy ktoś jeszcze gra w radiu prawdziwy folk? Orkiestry kobziarzy szkockich, no i produkcje wytwórni niezależnych?

Tak to były inne czasy, bez zegarów, bez formatu...

Świat według njusrumu...

- Niech będzie pochwalony. - Na wieki, wieków. - Długo panom tu jeszcze zejdzie, bo ciągle otwarte, że byle jełop się wślizgnie? - Wie ojciec, zależy jak się smar na mrozie przyjmie. Przepraszam Czytelników, dziś piszę na wyjeździe. Rozgrzewam ołówek w kanciapie przed Radiem Maryja. Siedzę od paru dni i słyszę jak się premier mija z ministrem, wyprzedza koordynatora, przepuszcza pełnomocnika. I brama siadła od tego ciągłego otwierania. W te i we wte, w te i we wte, aż szlag trafił prowadnicę. A że dorabiam jako ślusarz, to wezwali.

Krótko o płytach: Bart Bacharach - At This Time

Parę lat wstecz na targach muzycznych Midem w Cannes we Francji jedną z prestiżowych nagród miał odebrać słynny kompozytor, pianista, aranżer, producent i piosenkarz Burt Bacharach. Przemówił do zgromadzonych tylko poprzez połączenie satelitarne. Wszystkich uczestników uderzyła kruchość sylwetki artysty i z lekkim trudem wygłaszane podziękowania. Dzisiaj Bacharach ma 77 lat, jest w świetnej formie fizycznej i właśnie nagrał nową autorską płytę.