RadioNewsLetter - Wydanie 257

Numer wysłany 2005-11-29

Pomimo, że jesień (a w południo-wschodniej Holandii nawet zima) to ja jeszcze jestem wakacyjna. W tym tygodniu oddałam szpalty redakcyjnym kolegom i współpracownikom. I proszę, proszę... jak sobie świetnie beze mnie radzą:)) miłej lektury!

Wizytówka: Monika Pawłowska - Radio Piotrków

Redaktor Naczelny (pieszczotliwie zwany zawiadowcą stacji)

Od dziecka mi powtarzano, że mam niski głos jak na dziewczynkę. To co było wadą stało się atutem. Gdy wygrałam konkurs filmowy w jednej z pierwszych audycji Radia Piotrków to właśnie barwa głosu zadecydowała o tym, że zaproponowano mi współpracę. Pomimo wielu zawirowań życiowych pozostanie w stacji to najlepsza decyzja w życiu. Przez 14 lat pracy (z krótką przerwą 'wyszłam za mąż zaraz wracam!') pracowałam na wszystkich możliwych szczeblach związanych z programem – reporter, lektor, wydawca, producent, sekretarz redakcji, DJ. Nie zmieniłam pracy - pomimo ciekawych propozycji – bo już znalazłam swoje miejsce. Muszę za to podziękować mojemu szefowi – Tomkowi Stachaczykowi. Wymaga, ale daje swobodę w działaniu!

Świat według njusrumu...

To co, robimy? Jadźka kładź się, trzeba robić, skoro płacą! W wyborczym tobołku pisu pomysłów na Polskę były miliony, zgodnie z kuriozalną zasadą 'nie mamy, to rozdamy'. Od becikowego zaczyna się płacenie za wybranie. Tylko dlaczego nikt z wydających wspólną kasę na dopłaty do dzieci, talerza zupy w szkole czy innych dziwactw, które dopiero przed nami, nie myśli, że nie tędy droga. W pisie w ogóle jest deficyt myślenia, a jeszcze kiedy do wydania są nie ich pieniądze, raj na ziemi.

Prawie jak w kinie...

Once Upon A Wintertime... To już ten czas. Jak w piosence ze stareńkiej kreskówki Disneya. Ile w tych filmach było ciepła. Jak wiele wiary w marzenia i wszystko, co niemożliwe. Tymczasem mnie całkiem niemożliwe wydaje się, że Woody Allen kończy 1 grudnia 70 lat. A skoro za oknem śnieg, to wróciłam wspomnieniami do Everyone Says I Love You. Najbardziej muzycznego i najbardziej świątecznego filmu jednego z moich ulubionych reżyserów.