RadioNewsLetter - Wydanie 260

Numer wysłany 2005-12-22

Melodię z pewnością znacie, więc wybraźcie sobie, że specjalnie dla Was to śpiewam! We wish you a Merry Christams, We wish you a Merry Christams, We wish you a Merry Christmas and a Happy New Year! Pozytywka Alina z całą redakcją RNL.

Wizytówka: Jędrzej Świerczyński - Agora Radio

Jestem asystentem szefa muzycznego Grupy Radiowej Agory Krzysztofa Janura. Jesteśmy odpowiedzialni za politykę muzyczną wszystkich stacji agorowych bez względu na formaty. Z jednej strony więc dyrektorzy programowi naszych stacji mogą nas kochać trochę średnio, bo wciskamy się ze swoimi wizjami - jak to się zwykło określać - między pewien napój i zakąskę, ale z drugiej strony z programowych spada odpowiedzialność za wpuszczenie na antenę jakiegoś muzycznego gniota 🙂

Blues Corner na Święta

Jak poinformował dziś podinspektor Andrzej Gąska, a w ślad za nim popularny portal informacyjny:
Przez ponad dwa lata 29-letni didżej i prezenter muzyczny z Żor sprzedawał w Internecie pirackie nagrania, czyniąc z tego procederu źródło niemałego, dodatkowego dochodu. Straty z tytułu naruszenia praw autorskich oszacowano na ok. 330 tys. zł. Za nielegalne płyty nabywcy płacili od 20 do 50 zł. Podejrzany sprzedał ich ok. 850.
I to jest ta informacja, na którą od dawna czekaliśmy.

Alternatywny głos we fryburskich domach

Radio Dreyeckland z Fryburga w południowo-zachodnich Niemczech to stacja, która nadaje od ponad ćwierć wieku, pomimo że nie zarobiła w tym czasie ani centa. Konsekwentnie pozostaje stacją niszową, adresując swój program do zainteresowanych kulturą alternatywną, mniejszości narodowych oraz członków grup uznających się za społecznie wykluczone.

Radio Dreyeckland często odwołuje się do ideałów demokracji bezpośredniej, przez co o jego kształcie decydują wszyscy współpracownicy. Każdy, kto wyprodukował choćby minutę czasu antenowego, ma już prawo głosu na corocznym walnym zgromadzeniu.