RadioNewsLetter - Wydanie 450

Numer wysłany 2010-03-03

Drodzy czytelnicy, Zima nie odpuszcza,... a w branży już wiosna i szybko robi się gorąco. Dobre wieści mieszają się ze smutnymi. Samo życie. Zapraszam do lektury i życzę... dobrego week-endu alina

Ignorantia mathematica nocet

Nie pomylę się chyba za bardzo, jeśli napiszę, że patrzenie na słupki bez ogólnej przynajmniej znajomości „matematyki” może się źle skończyć. Zarówno dla oglądającego jak i prezentującego. Mimo, że mogę być oskarżany o dyskryminację, pójdę nieco dalej. Moim zdaniem ci wszyscy, którzy nie umieją „czytać” liczb, nie powinni śledzić wyników badań społecznych. A radiowych w szczególności. Co się po comiesięcznych prezentacjach dzieje na forach… Czasem aż ręka świerzbi…

Zmarł Paweł Krotoski

"To wiadomość, która nami wstrząsnęła i z którą nie możemy się pogodzić - w wieku 36 lat zmarł nagle nasz redakcyjny kolega, Paweł Krotoski, przez wiele lat związany z Radiem Wrocław i Radiem RAM.

Był absolwentem V Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończył również szkołę muzyczną w klasie gitary. Dziennikarz - najpierw Radia Eska, później Programu Miejskiego Radia Wrocław.

Moje trzy grosze: Jarosława Hasińskiego pobożne życzenia

W wywiadzie dla Polityki Jarosław Hasiński, prezes Polskiego Radia wyjaśnia m.in. jak zainwestowanie 3 mln zł w umieszczenie Jedynki, Trójki i Radia Euro na telewizyjnych platformach satelitarnych może przynieść Polskiemu Radiu dodatkowe dochody. 'Włoski RTL102,5 zrobił taki kanał i zebrał ponad jeden procent telewizyjnego rynku reklamowego. Gdybyśmy zebrali ten jeden procent reklamy telewizyjnej, zarobilibyśmy jakieś 20 mln zł rocznie.' - mówi Hasiński.
Oto kilka powodów, które według mnie nakreślają brak sensu takiej wypowiedzi.