RadioNewsLetter - Wydanie 462

Numer wysłany 2010-06-24

Drodzy czytelnicy, Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę słuchać o pomyłkach, notowaniach, rokowaniach... Pomyślcie, że rośnie nowe pokolenie dziennikarzy, które się temu przygląda. Szukają wzorców do naśladowania... i być może kiedyś będą wypełniać rubrykę "ulubiony dziennikarz newsowy". serdecznie pozdrawiam i życzę pogody ducha alina

Dobre, bo polskie?

Dostałem zaproszenie do grupy na Facebooku. Grupa nazywa się "Tak dla polskiej muzyki" - polscy wykonawcy nawołują w niej o większą ilość polskiej muzyki w radiu. Pojawia się w niej między innymi grupa Kombii, Janusz Panasewicz, DJ Adamus, zespół Kumka Olik i kilku innych. Wykonawcy w krótkich filmikach nawołują do solidaryzowania się z projektem nowelizacji ustawy, którego głównym zamierzeniem jest nakaz grania większej ilości polskiej muzyki przez stacje radiowe.

Wizytówka: Jadwiga Polus - RMF Classic

Dziennikarka i prezenterka. Choć w RMF Classic jest się kimś więcej. Gdy wymyślisz program stajesz się nie tylko jego autorem, ale też reporterem, montażystą, realizatorem, lektorem, jak trzeba to także tłumaczem i tekściarzem. Jesteś kapitanem, sterem i okrętem.

O tym, że „powinnam pracować w radiu” po raz pierwszy usłyszałam na studiach, od kolegi obdarzonego tzw. siódmym zmysłem. /Grzegorz jest niewidomy./ Kolejny impuls przyszedł niedługo potem. Także podczas studiów. Na warsztatach radiowych reporter RMF FM zwrócił uwagę na mój głos. Ziarenko do ziarenka.

Świat według njusrumu...

Cisza wyborcza jest bez sensu, ale czasem trwa za krótko. Inaczej marszałek Komorowski nie wyprowadziłby nas z NATO, a prezes Kaczyński nie ucałowałby premiera Oleksego. W dwa miesiące po Smoleńsku Brudziński nie parodiowałby dyrygenta, Cymański z Kempą nie ujawniliby talentów weselnych, Migalski z Poncyliuszem nie wystawiliby się na strzał kowbojom, a Nowak nie kpiłby, że kłamstwo ma krótkie nóżki jak kaczuszki. Żenada ma swoje granice, PKW za ich przekroczenie też powinna wlepiać kary.