RadioNewsLetter - Wydanie 479

Numer wysłany 2010-12-02

Drodzy czytelnicy, Oj tak, zgadliście! Zawiało nas i zasypało.. na biało. Ale odśnieżyliśmy neostradę i już lecimy po łączach. Przy okazji zapraszam do pisania tekstów, bo jak tak dalej będzie to wkrótce Cesco wyda książkę. Tylko czy redakcja się przez to wzbogaci?:). serdecznie pozdrawiam alina

24 godziny z życia porankowca: Marzena Chełminiak - Radio Zet

Pamiętacie film Boat That Rocked? Pojawia się tam na jakiejś radiowej imprezie nikomu nie znany z twarzy, ponury, nieogolony snuj. 'A ty kim tu jesteś? - Ja... ja robię poranki'. I wszystko jasne.
Poranny program w radiu. Wszyscy słuchają, każdy zrobiłby go inaczej (czytaj-lepiej), niewielu ma ochotę go robić. Ci, którzy spróbowali wiedzą, że adrenaliny, która towarzyszy 'morning show' nie da się poczuć w żadnym innym programie.
I ja znów to czuję, bo znów jestem porankowcem.

Świat według njusrumu...

Wolę siarczysty język od siarczystego mrozu, ale są granice. Dziennikarze tvn24.pl (podziwiam skrupulatność) obliczyli, że w korupcyjnej rozmowie senatora Platformy Obywatelskiej Romana Ludwiczuka padło 141 słów na "k", 14 słów na "ch" oraz 18 słów z cząstką "jeb". Brawa - zdetronizować Sobiesiaka - bezcenne. Senatorski dialekt zna każdy, nie jesteśmy purystami w koszulkach z pralni Chajzera, ale nie każdy korumpuje w tak lumpiarski sposób.

Łikiliki czyli zemsta geja

A było to tak. Dzielny wojak z placówki amerykańskiego wywiadu wojskowego w Bagdadzie wykradł około 260 tysięcy tajnych depesz wysyłanych z ambasad i konsulatów amerykańskich do Departamentu Stanu. To, co wykradł, skrzętnie przekazał do portalu internetowego Wikileaks, który z lubością ujawnia wszelkiego rodzaju przecieki pochodzące głównie z organów Zjednoczonych Stanów. 22- letni Bradley Manning nie działał jednak w pojedynkę. Miał do pomocy... Lady Gaga. Okazuje się, że wokalistka, przynajmniej pośrednio, może uważać się za Mata Hari showbiznesu.