RadioNewsLetter - Wydanie 709

Numer wysłany 2016-09-08

Drodzy czytelnicy, Wszyscy doskonale wiemy, jak łatwo jest zmienić stacje, gdy coś nas irytuje. Razem z Rafałem zrobiliśmy taki mini zestaw "wyłączników", ale wiemy, że jest ich znacznie więcej. Słuchając polskich stacji najczęściej przełączam się z powodu reklam. Nie mogłabym wymienić jednej reklamy radiowej, która mnie zaskoczyła kreacją. Ale jeżeli takie znacie to dajcie znać, żeby mnie podnieść na duchu:)) serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Dariusz Rosiak – Trójka

Dziennikarz, prezenter, autor

Zaczynałem jako radiowiec w IV LO im Mickiewicza w Warszawie. W trzeciej klasie spotykaliśmy się w domu Grzegorza Kozaka (dziś w Polsacie) i razem z jeszcze jednym kolegą z klasy nagrywaliśmy na kasetowca marki Grundig audycję, którą wzorowaliśmy na 60-tce, czyli trójkowej „60 minut na godzinę”. Pisaliśmy słuchowiska, wiersze, śpiewaliśmy piosenki i odgrywaliśmy skecze. Ja specjalizowałem się w poezji satyrycznej wzorowanej na twórczości Jana Kaczmarka i Andrzeja Waligórskiego. Czasem też sprowadzaliśmy dziewczyny i nagrywaliśmy to, co mówią bez ich wiedzy.

24 godziny z życia porankowca: Sławek Kowalewski – Radio Kraków

Napiszę krótko. Wstaję o 4.30. Ale to i tak pikuś bo mój partner radiowy Marcin Ziobro budzi się o 3.30 a czasem i wcześniej. Od razu widać kto z nas ma większą nerwicę:-) Ale taka „ nerwica „ ma i dobre strony, dzięki niej nigdy nie zaspałem na program. Moja kochana „towarzyszka „ budzi mnie najczęściej przed budzikiem, Marcin ma to samo tylko mocniej:-). Nie wiem skąd się to bierze, ale po ponad 20 latach pracy w radiu można to chyba zaliczyć do choroby zawodowej.

Głos Niedźwiedzia

Jak dobrze, że mam coraz więcej czasu na słuchanie muzyki. Skąd go mam? Bo nie oglądam już telewizji i prawie nie słucham radia. Trzeba trenować silną wolę! Tak wolę… Niemodna i starawa Barbra jest na topie w Stanach i Wielkiej Brytanii. Cudownie! Brawo… Siódma dekada Artystki na listach przebojów? Jakoś tak. Na zdjęciu okładkowym Barbs wygląda na czterdziestkę. Nic to, najważniejsze, że nadal pięknie śpiewa.

Sen

Znowu nie mogę zasnąć, więc rozmyślam w oczekiwaniu na sen. Dokonuję wnikliwej analizy areny politycznej Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej próbując wyłonić zwycięzcę tegorocznych wyborów prezydenckich. Po paru minutach dochodzę do wniosku, że nie ma na kogo głosować, z wyjątkiem Vermina Supreme. To kandydat niezależny, którego atrybutami są kapelusz przypominający kalosz i trzymana w rękach ogromnych rozmiarów szczotka do zębów.

Prawie jak w kinie – jubilat Mark Isham…

Mark Isham, jeden z moich ukochanych kompozytorów filmowych świętuje 7 września 65 urodziny. Pamiętam, że po raz pierwszy usłyszałam jego nazwisko w 1988 albo 1989 roku. Tanita Tikaram nagrała niesamowity album Ancient Heart, który we fragmentach pojawił się na antenie Trójki. Od samego początku najbardziej podobał mi się utwór For All These Years, w którym na trąbce oraz flugelhornie zagrał właśnie on. Byłam oczarowana. Nie miałam wówczas pojęcia, że Isham jest również twórcą muzyki filmowej…