RadioNewsLetter - Wydanie 374

Numer wysłany 2008-07-23

Drodzy czytelnicy, Coraz częściej w mailach, w tzw. stopce umieszczone są informacje o kapitale zakładowym. Czy może weszło w życie jakieś nowe prawo, które narzuca obowiązek informowania adresata o zasobach finansowych firmy? Bo jeżeli tak to obawiam się, że zamieszczenie kapitału naszej redakcji ściągnie na nas kontrole podatkową... oczywiście z niedowierzania:)) serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Agnieszka Sielańczyk - Roxy FM

DJ, prezenterka.

Radiowe dziewictwo utraciłam dość wcześnie na okoliczność audycji 'Radio Dzieciom' w Polskim Radiu Katowice. Jako ośmiolatka zostałam wybrana wraz z kilkoma innymi dziećmi do współprowadzenia programu.
Później na długo była Ś.P. Radiostacja. Paweł Sito dał mi niepowtarzalną szansę antenową i polubił mój głos. To był niezapomniany czas uczenia się radia i życia. Ukształtował moją radiową osobowość, a przede wszystkim muzyczny smak.

Blues Corner 191

Ogary poszły w las. A ja odwrotnie – do miasta. Po tygodniach życia w puszczy bez kontaktu z cywilizacją zaszła taka potrzeba. Żeby jednak uniknąć szoku cywilizacyjnego wybrałem miasto od metropolii odległe, ciche, spokojne, na rubieżach położone – Suwałki. Bywałem w rodzinnym mieście Marii Konopnickiej wielokrotnie i spokój oraz ciszę miałem, jak w banku. Teoretycznie. Już jak mijałem rogatki poczułem leciutkie acz wysoce niepokojące muśnięcia fali uderzeniowej kołyszących decybeli.

Music Non Stop: Katy Perry

Znacie już wszyscy Gabrielle Cilmi. Dziś czas na kolejną dziewczynę, która opanowuje listy przebojów w kolejnych krajach. Kocha ją Ameryka, pokochają ją Wasi słuchacze, polubiła ją nawet Madonna.

Tak, królowa popu nie kryje sympatii do księżniczki popu, bo jak tak dalej pójdzie Perry zapracuje na to miano z całą pewnością. Nowość w tym tygodniu na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży singli w Australii.

Młode retro: Tanita Tikaram - Stop Listening

Dramatyczny, piękny i oczywiście antenowy utwór. Pamiętam jak go kiedyś słuchałem. Tanita lubi puścić przebój i zniknąć na kilka lat. Tak było po Twist in My Sobriety. W 1998 roku pojawiło się zielone The Cappucino Songs. Tanita była wtedy nawet w Polsce i podpisywała ten album w sklepie Wielka Płyta (pamiętacie ten sklep?). Byłem na tym spotkaniu, mam nawet fotkę, ale się nie pochwalę, bo moja grzywka z fotografii na to nie pozwoli.

Prawie jak w kinie...

Życie jest grą. Jednego dnia wygrywamy punkty. Innego wypadamy z trasy. Życie. Na dobre i na złe. A jednak zawsze piękne. Bo jedyne, jakie mamy... Jest taki jeden soundtrack, który zawsze pozwala mi to wszystko lepiej zrozumieć. Nabrać dystansu. Wyciszyć się i uspokoić wtedy, kiedy nie mam ochoty prawie na nic. Ten album to Midnight In The Garden Of Good And Evil, zrealizowany w 1997 roku przy okazji premiery filmu Clinta Eastwooda Północ w ogrodzie dobra i zła...