RadioNewsLetter - Wydanie 725

Numer wysłany 2017-01-19

Drodzy czytelnicy, W ubiegłym roku autorem czterech najczęściej czytanych tekstów w RNL był Rafał Freyer. Gratulujemy Rafałowi i zapraszamy czytelników do lektury. I tak przy okazji. Kolega z Norwegii poinformował nas, że po przełączeniu FM na DAB+ w sprzedaży zabrakło przystosowanych do tej technologii odbiorników. Optymiści z pewnością zauważą w tym zjawisku potwierdzenie na popularność tego systemu cyfrowej transmisji wśród konsumentów mediów - hura! :)) serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Włodzimierz Zientarski - Antyradio

Wyrosłem z telewizji. Zaczynałem w Dzienniku Telewizyjnym jako młody reporter. Potem jako operator telewizyjny i filmowy przeszedłem wszystkie możliwe etapy pracy z kamerą. Kiedy osiągnąłem już wysoki pułap popularności, po “Jarmarku” i programach w Polsacie zrozumiałem, że mam pasję, kocham telewizję, kocham obraz, ale nie osiągnąłem jednej rzeczy. Nie znalazłem rodziny. Rodziny zawodowej, dziennikarskiej. Nie było w mojej pracy intymności.

Głos Niedźwiedzia

Pułapka nęcąca. W okładce reedycji albumu Basi „London Warsaw New York” zobaczyłem, że są także deluxe reedycje albumów Julii Fordham. „Porcelain” to jedna z moich ulubionych płyt przełomu 80/90! No pewnie, że chcę poznać więcej, bo na takich deluxach jest więcej. I zupełnie niepotrzebnie wszedłem na stronę cheeryred.co.uk. I jeszcze bardziej niepotrzebnie w zakładkę artystów. Pobieżnie wybrałem 8 tytułów. Ale za to ileż to wspomnień?

Sufrażystki, sufrażetki, ja wszystkie was kobietki....

W piątek Donald Trump zostanie zaprzysiężony na 45 prezydenta Stanów Zjednoczonych podczas uroczystości przed Kapitolem, dwie ulice od mojej pracy. Do stolicy ma przyjechać prawie 250 tysięcy Rednecków. Znaczy się tych, co na niego głosowali. Oczywiście spodziewamy się też licznych przeciwników i policja na pewno będzie miała pełne ręce roboty. Ale moi koledzy i ja jesteśmy bardziej podekscytowani wydarzeniem, które będzie miało miejsce w dzień po inauguracji. Chodzi o marsz kobiet na Waszyngton.

Prawie jak w kinie...

Obejrzałam nagrodzony siedmioma Złotymi Globami La La Land. I mam dużo przemyśleń. Te najważniejsze dotyczą tego, że 32- letni Damien Chazelle zrealizował film będący listem miłosnym do dawnego kina, klasycznych musicali i klasyki muzyki amerykańskiej. I choć jego najnowsze dzieło nie wnosi do kina niczego nowego, oferuje widzowi nową jakość. Docenią ją przede wszystkim starsi widzowie, którzy w niemal każdej scenie odnajdą odwołania do dzieł złotej ery Hollywoodu.