RadioNewsLetter - Wydanie 838

Numer wysłany 2019-12-12
Drodzy czytelnicy,

Można powiedzieć, że tego czego nam najbardziej brakuje w obecnych czasach jest... czas. Pod koniec roku zapraszam wiele osób do przesyłania życzeń do Świętego Mikołaja i do podsumowania muzycznego. Najczęściej powtarzanym wytłumaczeniem w braku szybkiej odpowiedzi jest ‘nieustanny niedoczas’ i ‘całkowite zarobienie’. I pomyślałam o sobie. Czy ja też w tym schemacie funkcjonuje? Bo do ideału mi daleko, ale zawsze odpowiadam na maile, sms-y, lub innego formatu powiadomienia. Nie jestem już taka szybka jak kiedyś, ale to z powodu upływu czasu:)

‘And now for something completely different’

To wydanie RNL otwiera bardzo osobisty tekst DJ Cinka. Cinku, bardzo dziękuje. I oprócz stałych rubryk naszych wiernych redaktorów mamy też... aż trzy relacje z koncertu Robbie Williamsa, który przyjechał do Torunia nagrać dla TVP program z piosenkami świątecznymi.

Serdecznie pozdrawiam

Alina

Maruda i ponoblowskie refleksje

Maruda śledząc wydarzenia związane z wręczeniem nagrody Oldze Tokarczuk z zadowoleniem zauważyła pewne wzmożenie intelektualne w naszym kraju. A to reporter RMF FM udał się do San Remo, z którego zrobił bardzo fajny materiał o ostatnim domu Nobla i jego związku z naszym Józefę Ignacym Kraszewskim, a to prowadzący program poprzedzający transmisję w Polsacie podzielił się swoim odkryciem, że w Szwecji jest monarchia.