RadioNewsLetter - Wydanie 563

Numer wysłany 2012-12-20

Drodzy czytelnicy, Nie da się tego wyłączyć z naszej codzienności, gdy mówimy o radiu, szczególnie w takim portalu. Od 9 lat w tygodniu przedświątecznym żyjemy radiowym wydarzeniem nr 1. w Holandii, niezwykłą akcją ‘3FM Serious Request’, która ma co roku inny dobroczynny cel. Tym razem ludzkość kolekcjonuje pieniądze dla noworodków w Afryce. ‘Glass house’, radiowe studio, którego trzech DJ-ów nie opuszcza przez 6 dni stało się już międzynarodowym, radiowym projektem organizowanym w kilku innych krajach (m.in. Szwecja, Szwajcaria, Kenia, Belgia). Wszystkie sposoby na pomoc innym i akcje, które przeprowadzają także Wasze stacje są tak samo cenne i szlachetne. Gratulujemy pomysłów i życzymy owocnych licytacji! Jeżeli się okaże, że nie będzie końca świata spotkamy się tutaj ponownie 9 stycznia. W imieniu całej redakcji życzymy Wam udanych Świat oraz wspaniałego pod każdym względem 2013 roku. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do powstawania tego portalu i motywują nas do dalszej drogi. Serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Mateusz Iżakowski - Radio Eska

Dziennikarz Informacyjny
Przygotowuje materiały do serwisów informacyjnych z Pomorza Zachodniego.
Urodziłem się w Szczecinie w bardzo nietypowym miejscu, bo na Zamku Książąt Pomorskich. Czysty przypadek. Moja mama pojechała na otwarcie wystawy malarskiej, gdy tu nagle postanowiłem wydostać się na świat.

Na początku był Chaos... W zasadzie sam nie wiedziałem czego chciałem. Strasznie fascynował mnie świat dźwięku. Od 13 roku życia próbowałem już swoich sił za konsoletą (nie radiową). To było kilka koncertów.

Prawie jak w kinie...

Niedawno przeczytałam gdzieś, że White Christmas Binga Crosby' ego jest dla świątecznej klasyki tym, czym Stairway To Heaven dla całej historii muzyki rozrywkowej. Tym bardziej żal, że ta piękna wersja rozsławiona przez musical Gospoda świąteczna została zapomniana przez większość stacji. Może dlatego chciałam dziś wspomnieć mniej popularne filmy nawiązujące w jakiś sposób do Świąt. Koncentrując się na wyborach nieoczywistych...

Happiness is a warm gun

Kolega z pracy właśnie mnie poinformował, że zamierza kupić kolejny pistolet do swojej kolekcji. Tym samym przekroczy magiczną liczbę 20 sztuk broni palnej. Oprócz pistoletów, rewolwerów i broni myśliwskiej posiada również karabinki szturmowe, w tym Bushmastera AR-15, którym posłużył się Adam Lanza mordując 20 dzieci i sześcioro dorosłych w Newtown. Kolega nie jest bynajmniej wyjątkiem. Amerykanie kochają broń i to w dużych ilościach.