RadioNewsLetter - Wydanie 616

Numer wysłany 2014-04-17

Drodzy czytelnicy, Spokojnych, słonecznych i "powolnych" Świąt! życzę i serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Olgierd Wojtkowiak - Radio Eska

Dyrektor muzyczny, manager programu imprESKA

Nic nie mogę poradzić, ta opowiastka musi zacząć się od banalnego zdania… Kiedy byłem małym chłopcem marzyłem o pracy w radiu. Zupełnie nie wiem skąd się to wzięło i czy najpierw była miłość do muzyki czy do radia. Rządziła oczywiście Trójka, lista notowana w zeszytach, trójka z Trójki: Mann, Niedźwiecki, Kaczkowski, „Zapraszamy…”. Klasyka.

Cyfrowe radio - więcej niż radio. Poznań Media Expo 2014

Od wielu lat powtarzam, że w świecie cyfrowym radio nie może pozostać analogowe. I głęboko w to wierzę, dlatego chętnie włączam się do organizacji choćby takich konferencji, jak ta, która odbyła się w ramach Poznań Media EXPO 2014. Szeroka reprezentacja i duże wsparcie organizacyjne KRRiT świadczyć może o zwiększeniu zaangażowania regulatora w proces cyfryzacji radiofonii, po zwieńczonej sukcesem cyfrowej konwersji telewizji.

Prawie jak w kinie...

Od kilku dni znów słucham jednego z najpiękniejszych tematów miłosnych w historii kina gangsterskiego. Promise Me You' ll Remember Harry' ego Connicka Juniora z III części Ojca chrzestnego. Powód to 75 urodziny Francisa Forda Coppoli, które świętowaliśmy 7 kwietnia. Kompozytorem utworu był Carmine Coppola. Ojciec Francisa, który razem z autorem tekstu Johnem Bettisem otrzymał nominacje do Oskara i Złotego Globu w kategorii Best Original Song.

Guilty pleasures - Katarzyna Jankowska

Miałam w życiu dwie opcje - zostać pływaczką albo... pianistką. Rodzice wybrali bramkę nr 2... i tak przez sporą część żywota obcowałam wyłącznie (niemal) z klasyką. Niemal, bo w moim życiu ważny był też taniec, zatem muzyka ogólnie rozumiana jako rozrywkowa w sposób naturalny mieszała się z klasyką. Jakim cudem w całym tym zamieszaniu pokochałam bez pamięci rap i hop hop, do dziś nie wiem.