RadioNewsLetter - Wydanie 795

Numer wysłany 2018-11-21

Drodzy czytelnicy, Specjalnie dla Was wyciągnęłam z archiwum RNL tekst zamieszczony w portalu w 2004 roku. Wstęp do tekstu napisał wtedy Cesco, sprawdziliśmy autora i cieszy nas, że ma się dobrze. Tekst nie zestarzał się ani odrobinę i chociaż Wy to wszystko już wiecie to uważam, że nie zaszkodzi sobie przypomnieć parę uniwersalnych zasad. I jeszcze jedna wiadomość. Wkrótce będziemy mogli się z rabatem akredytować na RadioDays Europe w Lozannie! serdecznie pozdrawiam alina

Głos Niedźwiedzia

Przypomniałem dziś w audycji „How Do You Stop” w wykonaniu Joni Mitchell i Seala. Album „Turbulent Indigo” z 1994 roku. Jak ja wtedy czekałem na tę płytę! Posłuchałem piosenki i mnie złapało. Od kilku godzin słucham płyt Joni... Pierwszy raz usłyszałem Jej głos na liście American Top 40 w 1974 roku. Casey Kasem zapowiadał na 6 miejscu „Help Me”. To był jeden z Jej zaledwie dwóch singli w top 10 w Stanach. Jak to możliwe?

Prawie jak w kinie...

Kiedy dowiedziałam się o śmierci Witolda Sobocińskiego, przed oczami przebiegła mi ogromna część mojego dziennikarskiego życia związanego z Łodzią filmową. Po latach z największym sentymentem wspominam jedno wydarzenie. Premiera reżyserskiej wersji Ziemi obiecanej w 2000 roku. Tamtego dnia robiłam dwa wywiady ze wspomnianym już prof. Sobocińskim i Andrzejem Wajdą. Najpierw nagranie dla Telewizji Toya, zaraz potem rozmowa na żywo na antenie Radia Manhattan. Tego samego dnia w łódzkiej Alei Sławy przy ul. Piotrkowskiej Witold Sobociński odsłonił pierwszą w historii gwiazdę dedykowaną autorowi zdjęć filmowych.