RadioNewsLetter - Wydanie 946

Numer wysłany 2023-02-22
Drodzy Czytelnicy,

Znam dwa zagraniczne programy radiowe, które zapisały się w historii jako jedne z najdłużej nadawanych programów na świecie. Pierwszy z nich to ‘Letter from America’ prezentowany przez Alistaira Cooke’a dla BBC Radio (od 1946 – 2004 roku), a drugi holenderski ‘Arbeidsvitaminen’, (od 1946 roku i wciąż na antenie). Takie programy z dumą należy zaliczyć do Radio’s Great Survivors

W Polsce, pewnie nie aż z takim stażem, są audycje nadawane od kilku dekad, które możemy zaliczyć do Radio‘s Great Survivors.

Na początek prezentujemy program ‘Gość Radia Zet’, który w 1990 roku wymyślił Andrzej Woyciechowski, założyciel stacji. Zmieniali się prowadzący, zmieniały się czasy, a program wciąż ma swoje miejsce na antenie i ponad 30 lat jest flagową audycją Radia Zet.

Jeżeli macie programy, z którymi Wasze stacje się niezmiennie od lat kojarzą i mają ‘to coś’, opiszcie je i prześlijcie do RNL.

And now for something completely different! Czyli samo życie!

Dziś w RNL o uzależnieniach - zwłaszcza od alko i białego proszku - problemie trapiącym wolne zawody, w tym dziennikarzy i artystów. Nasz wywiadowca, Krzysztof Kurianiuk, rozmawia z Tamarą Bieńkowską - psycholożką i terapeutką, niegdyś dziennikarką Radia Centrum, Radia Lublin i Trójki.

Zapraszamy!

Pamiętajcie o akcji dla Ukrainy! Wspólna emisja "Give Peace a Chance" o godz. 8:45!

serdecznie pozdrawiam

alina