RadioNewsLetter - Wydanie 247

Numer wysłany 2005-09-07

Dużo się dzieje w naszej branży i będzie o czym rozmawiać na RCP. A wczoraj zakończyła się dwudniowa konferencja mediów publicznych w Krakowie, gdzie grono ekspertów radziło nad przyszłością sektora publicznego. Chętnie zamieścimy relacje z tej konferencji i wszelkie cenne przemyślenia jej uczestników. Miłej lektury.

Świat według njusrumu...

Marzy mi się prawdziwa pyskówka polityczna. Taka, żebyśmy ja i sąsiadka, która podwędziła mi kwiatka na blokowym korytarzu, od razu wiedzieli na kogo zagłosować. Dlaczego pyskówka? Z braku poważnej rozmowy poważanych ludzi na poważne tematy, niech się chociaż smutni panowie pokłócą o sprawy rzeczywiście dotyczące mojego kraju. Na razie, mimo że nasza demokracja już prawie pełnoletnia, mamy zwykłe szturchańce, dziecinne podstawianie nogi i smarowanie klamek w gabinetach pastą do zębów. Nawet w przedszkolach mają bardziej serio zabawy.

Prawie jak w kinie...

Nowy Orlean w ruinie. Zawsze miałam marzenie, że jeśli kiedyś w życiu uda mi się odwiedzić Amerykę, to tam pojadę. Kiedyś wspominałam tutaj o jednej z najbardziej zaczarowanych książek mojego dzieciństwa. Moje życie w Nowym Orleanie Louisa Armstronga. Od lat czekałam, że ktoś nakręci biografię Satchmo i że za sprawą jazzu nowoorleańskiego płynącego z ekranu przeniosę się w tamte miejsca.

Nie wiem, czy odnalazł się w końcu Fats Domino. Jego rodzina uciekła przed żywiołem, ale on nie chciał zostawiać domu. Z sentymentami związane są najtrudniejsze wybory w życiu. Iść za głosem rozsądku czy serca? Stare domy.