RadioNewsLetter - Wydanie 264

Numer wysłany 2006-02-08

Od dwóch dni mam pulsujące oko. Lewe, dla ścisłości. Wygląda to tak jakbym czasami puszczała oczko, ale tak naprawdę jest to pulsujący i irytujący nerw. Nie mogę się skupić i stąd moja opowieść o Midem jest jakaś tak niewydarzona:)). Gdybym, odstukać w niemalowane drewno, przestała na to oko widzieć, to wiecie co Was czeka?!! Zdrowia życzę i miłej lektury.

Wizytówka: Tomasz Kasprzyk - Antyradio 94/Plus Polska

Jestem dyrektorem muzycznym obu sieci. Niezwykle ciekawe w mojej pracy jest to, że Antyradio do Plusa (i odwrotnie) ma się nijak. Kompletnie odmienne stacje stylistycznie, co sprawia, że z przyjemnością każdej muzyki słucham. Jak za dawnych lat... Oczywiście serce mi bije na rockowo, ale od dobrego popu, soulu i r’n’b nie stronie. Lubię mieć poczucie, że jestem na bieżąco i jeśli coś mi się podoba lub nie, to z muzycznego punktu widzenia - słyszenia wiem dlaczego.

Blues Corner 128

'Mój Steinway, moje płyty, moje partytury, moje studio – wszystko przepadło. Woda w moim domu sięgała sufitu' – z ogromnym żalem, ale spokojnie opowiada o nowoorleańskiej tragedii legendarny muzyk i kompozytor Allen Toussaint. I zaraz dodaje: 'Duch przecież nie zatonął. Nadal mam swoją muzykę. Dajcie mi młotek. Zabieram się do roboty!' Jak powiedział, tak zrobił. A wraz z nim drużyna znakomitych muzyków związanych z Nowym Orleanem.

Świat według njusrumu...

Mówią, że współczesność cierpi na deficyt bohaterów. Brednie. Owszem minęły lata wielkich królów, którzy przemieniali drewno w kamień, ale jak na nasze małe czasy też mamy całkiem niezłych rewolucjonistów. Jednego z nich poznałem w zeszły czwartek, przeglądając Wyborczą. Nazywa się Hubert H. Męczy mnie, że nie znam nazwiska w całości ale pal licho. Pan H., jako pierwszy Hubert w Polsce, został oskarżony o znieważenie nowej główki państwa. I choć ciągają biedaka po sądach znalazłem dla niego wyzwolicielski paragraf.