RadioNewsLetter - Wydanie 702

Numer wysłany 2016-06-23

Drodzy czytelnicy, W Holandii trwa właśnie Kongres Mediów, na którym uczestnicy dyskutują o przyszłości mediów wizualnych i możliwościach jak nie przepaść w czasach, gdy każdy może być nadawcą treści. Gdy mówią o radiu największa troska przejawia się w dyskusjach o młodych użytkownikach najnowszych technologii. To troska pojawia się już od kilku lat na konferencjach europejskich. Czy polski rynek radiowy ma podobne zmartwienia? Serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Mateusz Winiarski - Radio Sochaczew

DJ/prezenter, prowadzący poranny program "Radio Sochaczew na dzień dobry" oraz Listę Przebojów Radia Sochaczew.

Na początku była muzyka. Już w dzieciństwie dużo jej słuchałem, a to dzięki dziadkowi, który miał w domu akordeon i pianino. Często nam przygrywał. Zawsze grało też u nas radio. Pamiętam wakacyjny wieczór, akurat słuchano w domu katowickiego Radia TOP; kiedy prezenter prowadzący program podał numer antenowy, nie czekałem, chwyciłem za telefon stacjonarny i zadzwoniłem.

Głos Niedźwiedzia

Siedemset głosów w piętnaście lat. Minęło… Pozdrowienia i życzenia! Trzy słowa o oglądaniu. „Jeden z dziesięciu”. Pan Tadeusz pyta: „kto nagrał płyty Thriller i Bad”. Młody człowiek bez zastanowienia – nie wiem. W tym samym odcinku pytanie muzyczne. W tle słychać The Rolling Stones „Paint It Black” (chyba?). Pan Tadeusz pyta: „kto wykonuje tę piosenkę?”. Młody człowiek (inny) zastanawia się chwilę. Oasis? Może to dlatego, że my w radiu nie zawsze mówimy, kto śpiewa? Nie, nie biorę tego na siebie!

Prawie jak w kinie...

Znam takich, którzy uważają, że w życiu nie ma przypadków. A jak jest naprawdę? Nie wiem. Czasem tylko zadaję sobie takie pytanie. Tak jak dzisiaj, 22 czerwca 2016 roku. Andrzej Kondratiuk zmarł w 110 rocznicę urodzin równie znakomitego reżysera, Billy’ego Wildera. I w dniu 80 urodzin Krisa Kristoffersona. Wartość filmów Andrzeja Kondratiuka polega chyba przede wszystkim na tym, że to historie inne niż wszystkie, rozgrywające się gdzieś poza czasem. W przestrzeni, której bohaterowie żyją innym rytmem, z dala od rozpędzonego świata. Wystarczy wspomnieć takie dzieła jak choćby Gwiezdny pył. Jednak moim ulubionym obrazem zmarłego dziś twórcy zawsze będzie film Jak to się robi.