RadioNewsLetter - Wydanie 406

Numer wysłany 01/04/2009

Drodzy czytelnicy, Chyba pierwszy raz wydajemy się 1 kwietnia. Jakoś nie przyszło mi nic takiego do głowy, czym radiowo moglibyśmy z Was zażartować. Bo co.. że będziemy mieli w końcu nagrody radiowe. Wiem, pewnie byście boki pozrywali sobie ze śmiechu.. Aż tacy dowcipnisie nie jesteśmy, ale niektórzy z naszych kolegów sobie pofolgowali lub poukrywali miłe niespodzianki. Jak uważnie poszukacie to znajdziecie:) Życzę miłej lektury i serdecznie pozdrawiam alina

Długie ręce ZAIKS-u i Poczty Polskiej

Z pewnością pamiętacie gorącą dyskusję dotyczącą płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego przez gabinety dentystyczne, fryzjerów, czy sklepy. Reguluje to ustawa o radiofonii i telewizji, która niebawem straci swoją moc wiążącą, bo zastąpi ją całkiem nowa. Spór dotyczył także tego, czy takie instytucje powinny płacić prawa autorskie wykonawcom, których nagrania prezentują klientom w czasie oczekiwania na mniej lub bardziej przyjemną usługę.

okiem outsidera: czwarta władza?

Mianem, które w tytule przywołałem, zwykło się określać media. Że niby są aż tak wpływowe, że rządzą. I wszyscy tańczą tak, jak im one zgrają. Coraz częściej jednak zaczynam się zastanawiać, czy przypadkiem tytuł ten nie jest nadawany na wyrost. Bardziej siłą inercji i przyzwyczajenia, niż faktycznego wpływu mediów na tzw. życie publiczne, czyli innymi słowy – na naszą codzienność.