RadioNewsLetter - Wydanie 408

Numer wysłany 2009-04-22

Drodzy czytelnicy, Pogoda dopisuje, humory też... no to czas na nowy numer RNL. W tym tygodniu dołączył do redakcyjnego grona Paweł Kostrzewa. Witamy i dodajemy odwagi tym, którzy by chcieli pisać, ale nie mają śmiałości. serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Marcin Kusy - Radio Kolor

DJ, dziennikarz, zdarza mi się też szybko reagować w reżyserce, a więc także reżyser - reakcjonista.

Niezwykle pokrętne bywają ludzkie losy i niezbadane są wyroki Wielkiego Manitou. Nie marzyłem, nie zakładałem, nie wiedziałem, nie przypuszczałem, nie sądziłem, że kiedykolwiek... Mimo, iż słuchałem: 'Na Bugu we Włodawie przybyło...', Powtórka z rozrywki... i muzyka, muzyka i jeszcze raz muzyka - ale o tym później.

Cykl przerywany: Muzyczny tydzień

Zachęcony i namówiony przez redaktor naczelną spróbuję napisać coś od czasu do czasu. Będą to echa różnych bodźców. Chciałem zrobić wywiad, ale się podmiot liryczny nie zgodził, więc musiałem wymyślić coś innego. Święta mnie rozleniwiły, to poszukałem inspiracji w RNL-u. Długo nie błądziłem. Muzyczny tydzień z kalendarza został zainspirowany piosenkami o miesiącach z tekstu Niedźwiedzia.

Okiem outsidera: prawda

Najważniejszym tematem ostatnich kilkunastu dni była prawda. Prawda odmieniana przez wszystkie przypadki i występująca w towarzystwie najróżniejszych epitetów. Mający ją na ustach i ekranach monitorów prześcigali się w udowadnianiu, że to właśnie ich prawda jest tą najprawdziwszą. By zaś swoje racje poprzeć dokładnie wszyscy powoływali się na największe autorytety i w obronie prezentowanej przez siebie prawdy wytaczali najcięższe działa.