RadioNewsLetter - Wydanie 544

Numer wysłany 2012-07-05

Drodzy czytelnicy, Jeszcze nie wiemy, czy z powodu wakacji będziemy wydawać się regularnie czy też w kratkę. Teraz jesteśmy i zapraszamy do lektury. serdecznie pozdrawiam z chłodniejszej części kraju alina

Wizytówka: Mirosław Mrzygłód - Radio Bielsko/Radio Express FM

DJ, szef techniki
Wszystko zaczęło się w podstawówce. Klub Stereo w radiowej Dwójce, Lato z Radiem w Jedynce na falach długich - i marzenie, żeby kiedyś było na UKF w stereo, popołudniowe Zapraszamy do Trójki i... magnetofon Grundig ZK 120T. Potem francuskie Fun Radio nadawane na 70,06 MHz z Krakowa odbierane na dość skomplikowanych instalacjach antenowych. Chciałem być maszynistą kolejowym, ale radio mnie pochłonęło całkowicie i chciałem być po tej drugiej stronie głośnika.

Derecho

Kilka dni temu dopadło nas derecho. Zapewne wielu z was zapyta, co to jest takiego. Czy ma to coś wspólnego z rechotem, echem albo jest w dechę? Odpowiadam: nic tych rzeczy a wręcz odwrotnie. Nie do śmiechu, nie w dechę i nie echo. Derecho to rozległa i długotrwała burza wiatrowa, która ma potwornie wielki zasięg i sieje ogromne spustoszenie w obrębie tego zasięgu. Jej skutkami są połamane albo powyrywane z korzeniami drzewa, które często lądują na samochodach lub domach mieszkalnych powodując uszkodzenia tychże, tudzież obrażenia a nawet śmierć bardziej pechowych lokatorów.

Prose pani, prose pani, a on się przezywa

Tajemnicze glony porastające brzegi Wisły najwyraźniej zatruły mózgi dwóch kobiet mieszkających w tym jakże zakompleksionym kraju – rozdartym wciąż pomiędzy Związkiem Radzieckim a Holjudem. Ostatnie stadium językowego wyuzdania dosięgło panie Karaś i Witkowską, które na łamach „Przekroju” postanowiły… a zresztą, chyba mniej ważne, co postanowiły…
Oto zamieszanie wokół Wojewódzkiego i Figurskiego sprawiło, że w kraju zapanowała moda na rzucanie mięsem publicznie – i to w imieniu wszystkich.